reklamı kapat

POPÜLER

İkinci el Motorola StarTAC veya Nokia 3210 ister misiniz?

Eski ‘akılsız’ telefonları birçoğumuz hatırlıyoruz. İlk titreşimli telefonu, dahili anten teknolojisini, melodi bestelemeyi görmüş, yaşamış kişileriz. Ancak zamanla birlikte ilerleyen teknoloji o zamanlar ağzımız açık baktığımız bu telefonlara şimdi yüz çevirmemize neden oldu. Hepimizde bir akıllı telefon, dokunmatik ekran sevdasıdır gidiyor. Ama diyorsaniz ki, “Hayır, ben eski basit telefonları seviyordum, yine onları kullanmak istiyorum,” bunun da bir yolu var. Bir Fransız şirketi olan Lëkki, nostaljiseverleri düşünerek ikonik Motorola StarTac 130 ve Nokia 3210‘un bakımdan geçirilmiş, parlatılmış çalışır durumdaki ikinci el versiyonlarını satıyor. Birbirinden canlı renklerle yeni bir retro akımına öncülük etmek isterseniz iki telefon da sizi bekliyor.
Lekki Motorola StarTAC 130
Lekki Motorola StarTAC 130
Uzayan anteni, monofonic zil sesleri ve titreşimli bildirim özelleklerine sahip Motorola StarTAC130 yeni pil ve hands-free kitiyle birlikte geliyor. 48 saat bekleme, 120 dakika konuşma süresine sahip telefon GSM 900 (dual bant değil) şebekesinde çalışıyor ve renk seçeneklerine göre 125 ile 145 euro arasında fiyatlarla satılıyor.
Lekki Nokia 3210
Lekki Nokia 3210
Nokia’nın ülkemizde de en çok satan telefonlarından biri olan dahili antene sahip modeli 3210 ise GSM 900/1800 şebekesinde çalışabiliyor, yani dual banda sahip. Monofonic melodilere ve titreşime sahip olan telefonda dünyanın en eğlenceli ve en çok zaman ziyan eden oyunlarından ‘Snake’ de bulunuyor. Bu telefon da renk seçeneklerine göre 75 ile 85 euro arasında satılıyor. Telefonların ortalama sekiz ay kullanılmış olduklarını da belirtelim.