reklamı kapat

POPÜLER

FiDELYS-Smartwatch

İlk retina taramalı akıllı saat FiDELYS [Video]

Akıllı saatler yeni favori aksesuarlarımız. Büyük firmalar birer birer cihazlarıyla uyumlu akıllı saatler üretirken, Google Android Wear duyurulmuşken ve artık akıllı saatler sıradanlaşmışken farklı fikirlere de ihtiyaç var. FiDELYS tam bu noktada ilk retina taramalı saati geliştirerek tüm diğer saatler arasından sıyrılmayı amaçlıyor.

FiDELYS-Smartwatch
Macerasına Indiegogo sitesinde fon toplayarak başlayan ve IriTech tarafından geliştirilen retina okuyuculu akıllı saat FiDELYS, yuvarlak saat tasarımından vazgeçemeyenleri sevindirecek. Samsung, LG gibi şirketlerin aksine kare tasarımdan uzak duran geliştiriciler, yuvarlak hatlı bir akıllı saat yaratmışlar. Tanıtım videosu ile nasıl bir ürün beklememiz gerektiğine işaret eden firma FiDELYS’in pek çok sorunumuzu retina taramasıyla çözeceğine inanıyor.

FiDELYS-Smartwatch
Özellikle internet işlemlerine dikkat çeken geliştiriciler, uzun ve karmaşık şifrelerin hacklenme riskini sıfıra indirmek amacıyla FiDELYS kullanmamızı öneriyor. Tüm şifreleri hatırlamak ya da sürekli hacklenme stresiyle yaşamak yerine, FiDELYS retina taraması ile internette rahat rahat alışveriş yapabiliyorsunuz. Sadece internet üzerindeki şifreleri korumayı değil, telefon ve bilgisayarınızdaki dosyaları da korumayı amaçlayan firma, özel uygulaması ile dosyalarınızı retina tarama sistemiyle kilitlemenize olanak tanıyor. Bilgisayar ekranınız açık olsa dahi klasörlerinize siz olmadan ulaşmak bu şekilde imkansız hale geliyor.

Akıllı saat sınıfında olan FiDELYS bu özelliklerinin yanında tabii ki standart akıllı saatlerde olduğu gibi, bildirimler, alarmlar, hava durumu göstergesi, gelen çağrılar gibi pek çok uyarıyı da ekranında görüntüleyebiliyor. Aynı zamanda kalp ritmi sensörü ve adımsayarı da bulunan cihaz, spor aktivitelerinizde de yardımcı olmaya aday. Android, iOS, Windows ve Linux için kullanılabilen saatin ekranı şaşırtıcı bir şekilde dokunmatik değil. Saatin ön sipariş fiyatının 200 dolar olması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR