reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’da reklam görmeye hazır olun

Popüler fotoğraf servisi Instagram adına açıklamalarda bulunan ticari işler bölümü operasyon yöneticilerinden Emily White, önümüzdeki yıl uygulama içine reklam almaya başlayacaklarını bildirdi. Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığında satın alınan Instagram, bomba etkisi yaratmıştı. Kısa sürede elde ettiği başarı ile dikkatleri çeken platform, Facebook sonrası çok daha ileriye taşındı. Şu sıralar yaklaşık 150 milyon üyeye sahip olan serviste her gün milyonlarca paylaşım yapılıyor.

Ödediği paranın geri dönüşünü nasıl sağlayacağı düşünülen sosyal ağın planları gün yüzüne çıkmaya başladı. The Wall Street Journal’a konuşan Emily White, 2014 yılında servis içinde reklam yayınlanacağını açıkladı. Elindeki kullanıcı yelpazesi bakımından giderek Twitter’a yaklaşan Instagram, bu gücü akıllıca değerlendirmenin peşine düştü.

Fakat kullanıcı sözleşmesindeki değişiklik yüzünden dahi sert eleştirilere uğrayarak herkesten özür dilemek zorunda kalan yetkililerin, üyeleri rahatsız etmeden reklamları nasıl entegre edecekleri hayli merak ediliyor. Bakalım önümüzdeki süreç kazanç anlamında nasıl etkiler yaratacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Instagram’da reklam görmeye hazır olun” için bir cevap

  1. barantr90 dedi ki:

    instagram bu şeklini korursa reklam alınması insanları ciddi rahatsız eder. aynı facebook un timeline reklam işine döner. akıllıca bir hamle ile başka bir yol izlerler mi hiç sanmıyorum. facebook tarzı reklamlara hazır olalım bence.