reklamı kapat

POPÜLER

iOS 9’un çıkış tarihi belli oldu

iOS işletim sisteminin en yeni sürümü iOS 9, 16 Eylül’de indirmeye sunuluyor. Geçtiğimiz temmuz ayında halka açık beta sürümü yayınlanan iOS 9, hem yeni özellikler hem de performansta yapılan iyileştirmelerle birlikte geliyor.

iOS 9’da kişisel asistan servisi Siri’deki yeni yetenekler göze çarpıyor. Siri bundan böyle Proactive isimli bir özelliği bünyesinde barındırıyor. Bu özellik sayesinde Siri artık alışkanlıklarınıza uygun kişi ve uygulama tavsiyesinde bulunabiliyor. Kişisel asistan ayrıca trafik durumuna göre yola ne zaman çıkmanız konusunda bilgi verebiliyor. Yeni harita uygulaması bazı şehirlerde toplu taşımayla ilgili detaylı bilgiler sunuyor. Otobüs, vapur, metro ve tren gibi ulaşım araçlarıyla ilgili bilgiler harita uygulamasında yer alıyor.

iPhone 4s ve iPad 2 üzeri cihazlarla uyumlu olan iOS 9 ile birlikte herkesin şikayet ettiği bir konu da son buluyor. İşletim sistemi artık 4,6 GB değil, yalnızca 1,8 GB yer kaplıyor. Önümüzdeki hafta çarşamba günü yayınlanacak iOS 9’un Türkiye’de akşam saatlerinde indirmeye sunulması bekleniyor.