reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 5 eylülde değil, ekimde geliyor

Bunu söyleyen biz değiliz, AllThingsD. Teknoloji dünyasının önemli haber kaynaklarından biri olan site, merakla beklenen iPhone 5‘in piyasaya çıkış tarihinin dedikodularda geçtiği gibi eylül değil, ekim ayı içinde olacağını yazdı. Bu bilginin kaynağı olarak ise ismi açıklanmayan, “Apple’ın planlarına aşina biri” gösterildi. AT&T‘nin, iPhone 5 lansmanından ötürü eylülün son iki haftasında personel izinlerini askıya aldığına dair dedikoduya yanıt veren bu kişi, “AT&T o haftalarda neden bunu yapıyor bilmiyorum ama bunun nedeni iPhone’un piyasaya çıkışı değil” diyor. Aynı kişi, iPhone 5’in ne zaman satışa sunulacağına ilişkin soruya ise yalnızca “Ekim” olarak yanıt veriyor. Başka kaynaklar da ekim ayını doğruluyor ve son haftaları işaret ediyor. Bakalım resmi tarih aşağı yukarı kesinlik kazanmadan önce ne gibi dedikodularla daha muhatap olacağız.

iPhone 5’in tasarımına ilişkin çok fazla bir detay sızmış değil. Ancak iPhone üreticileri ve tedarikçilerden gelen bilgiler ışığında yeni cihazın iPad 2‘de de kullanılan A5 işlemciyi kullanacağı ve yüksek çözünürlüklü 8 megapiksel bir kameraya sahip olacağı belirtiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 5 eylülde değil, ekimde geliyor” için bir cevap

  1. onur dedi ki:

    Bence bu yıl çıkmayacak iphone 5. Şu an iphone’un çift çekirdekli işlemciye sahip performans canavarı bir ürünü piyasada bulunmuyor. Apple, nokia değilki tek çekirdek 1 ghz hızında işlemciyle telefon üretsin. Demek istediğim androidli üst seviye cihazların hepsinde bulunan batarya problemini çözmeden apple, iphone5’i piyasaya sürmeyecektir.