reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone 6s daha hızlı LTE ve daha uzun pil ömrüne sahip olabilir

iPhone 6s’in kasasına ait olduğu iddia edilen fotoğrafların ardından telefonla ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. 9to5Mac, iPhone 6s’te yer alacağı belirtilen ana devre kartına ait fotoğrafını paylaştı. İnternet sitesine göre iPhone 6s, Qualcomm MDM9635M çip, namı diğer 9X35 Gobi modem platformuyla birlikte gelecek.

iPhone 6s
Kategori 6 seviyesinde LTE hızlarına ulaştığı belirtilen bu çipin pil ömrüne de katkı sağlayacağı ifade ediliyor. 9X35 Gobi modem sayesinde veri indirme hızının 300 Mbps’ye ulaşılacağı dile getiriliyor. Bu rakamın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın destek verdiği 150 Mbps’nin iki katı olduğunun altını çizelim. Piyasada satılan iPhone’larda kullanılan 28 nm Qualcomm modemin yerine kullanılacak 20 nm tabanlı modemin ise daha verimli güç tüketimi sunacağı belirtiliyor. Buradan anlaşılacağı üzere iPhone 6s mevcut modelden daha uzun pil ömrüne sahip olacak. Eylül ayında görücüye çıkmasını beklediğimiz iPhone 6s hakkındaki detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6s daha hızlı LTE ve daha uzun pil ömrüne sahip olabilir” için bir cevap

  1. SIDDIK ALICI dedi ki:

    hepsi hikaye. doğrusu bu satış stratejisinden artık bıktım. basit şeyler ya da rakiplerinde olan şeyler çok önemli, çok yeni özellik diye ifade ediliyor. bütün medya bunu servis yapıyor. haber yapan herkese para mı veriliyor ?