reklamı kapat

POPÜLER

karsilastirma
iphone
karsilastirma

iPhone 7 ve 9.000 dolarlık Leica M9-P karşı karşıya

06 Ekim 2016

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında en çok merak edilen konuların başında kamera performansı geliyor. Bunun farkında olan fotoğraf tutkunları da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kameralarını hem diğer telefonlarla hem de fotoğraf makineleriyle karşı karşıya getiriyor. Bunun son örneği ise Shin Noguchi isimli bir fotoğrafçıya ait.

Japonya’da çektiği fotoğraflarla adından söz ettiren, geçmiş dönemde resmi Leica kaynaklarında da röportajı yayınlanan Shin Noguchi, iPhone 7’nin kamerasının Leica’nın M9-P modeliyle karşı karşıya getirdi. Yurt dışında Summicron 35mm f/2 lensle birlikte 9.000 dolara satılan Leica M9-P ile iPhone 7’yi karşı karşıya getiren Noguchi, kameraların gücünü gözler önüne serdi. Çekilen fotoğraflara bakıldığında her iki kameranın da iyi bir performans sunduğu görülüyor. Her ne kadar bu türde karşılaştırmaları pek anlamlı bulmasak da; doğal olarak Leica M9-P, iPhone 7’ye kıyasla daha keskin fotoğraflara atıyor. Ancak iPhone 7 de çektiği karelerde habere konu olan ortam ve ışık koşullarında profesyonel makineleri çok da aratmıyor. iPhone 7 ve Leica M9-P ile çekilmiş fotoğraflara haberin girişinde yer alan galeri üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 7 ve 9.000 dolarlık Leica M9-P karşı karşıya” için bir cevap

  1. Erhan Papila dedi ki:

    100 liralık fotoğraf makinesinin performansı bile 4000 liralık iPhone’u fotoğraf bazında geçer. Bence iPhone’a haksızlık bu. Niçin diğer akıllı telefon modellerinin resim kalitesini karşılaştırmıyorsunuz? Mesela Leica lensli Huawei ile.