reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7

iPhone 7’nin Lightning kulaklığı ortaya çıktı

iPhone 7’de kulaklık girişi olmayacağı artık neredeyse kesinleşmiş durumda ve bu nedenle de gözler iPhone 7 kutusundan çıkacak olan Lightning bağlantısına sahip kulaklığa çevrildi. Yayınlanan görsel, kulaklığın yeni halinin nasıl olacağını gösteriyor.

image
Görsele baktığımızda alışık olduğumuz tasarımın korunduğunu görüyoruz. Kabloda ve kontrol kumandasında da herhangi bir değişiklik göze çarpmıyor. Ancak kablonun uç kısmına geçtiğimizde oldukça kalın bir Lightning bağlantısı göze çarpıyor. Apple’ın incelik ve estetik tutkusunu pek de yansıtmayan bu kısmın kalın olması bazı teorileri de beraberinde getiriyor. Bu kısımda yüksek kaliteli bir DAC’ın (Digital to Analog Converter) kullanılabileceği düşünülüyor. Bu vesileyle iPhone 7’nin ses kalitesinin önceki modelleri geride bırakacağı iddia ediliyor.

Çinli kaynaklardan gelen görselin doğruluğunu anlayabilmek şu an için mümkün olmadığından bu kulaklığa temkinli yaklaşmakta fayda var. Eylül ayında karşımıza çıkacak olan yeni iPhone 7’nin kulaklığının nasıl olacağının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.