reklamı kapat

POPÜLER

“iPhone 8’in kavisli ekranı beklenenden farklı olacak”

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen 3 iPhone modelinden en özeli olan, iPhone 8 veya iPhone Edition olarak isimlendirileceği söylenen cihazla ilgili yeni bir bilgi daha geldi. Daha önce kavisli ekranla geleceği zaten söylenen cihazın ekranındaki kavisin nasıl görüneceği gün yüzüne çıktı. 

Kavisli ekran söylentileri ilk olarak ortaya çıktığında yeni iPhone’un Galaxy S7 edge gibi büyükçe bir kavise sahip olacağı düşünülüyordu. Fakat ortaya çıkan son bilgiler durumun tam olarak böyle olmadığını gösteriyor. iPhone 8’in çok hafif bir kıvrımla geleceği belirtiliyor ve bu kıvrımın yalnızca estetik amaç taşıdığı ifade ediliyor. Dolayısıyla Galaxy S7 edge’de olduğu gibi farklı özellikler sunan bir kavisli ekran beklememek gerekiyor. Kavisli kısmı 2.5D ekranın daha gelişmiş bir hali olarak düşünmek mümkün.

Daha önce ortaya atılan iddialarda iPhone 8’de kavisli ekran yerine düz ekranın kullanılabileceği söyleniliyordu. Ancak bu iddia kavisli ekranın çok büyük bir ihtimalle yeni iPhone’da karşımıza çıkacağına işaret ediyor. Gelecek olan diğer iki iPhone modeli iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın ise mevcut iPhone 7’den fazla farklı olmayacağı ve düz ekran sunacağı ifade ediliyor. Öte yandan iPhone 8’in tasarımı üzerinde çalışmaların sürdüğü ve tasarımsal bazı değişikliklerin olabileceği de söylenenler arasında.