reklamı kapat

POPÜLER

iPhone da Facebook Zaman Tüneli’ne girdi

Facebook geçtiğimiz cuma günü Zaman Tüneli‘ni dünya genelinde devreye sokmuş ve bu değişikliği mobil web sitesine ve Android uygulamasına da taşımıştı. Mühendisler hafta sonunda mesaiye kalmış olsa gerek, zira Zaman Tüneli bugün itibarıyla iPhone‘a da taşındı. iPad versiyonu ise yolda.

iTunes üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamanın 4.1 sürümü hem iPhone hem de iPod touch’larla uyumlu. Getirdiği en önemli yenilikse Facebook üzerinde yaptığınız tüm paylaşımları kronolojik olarak tek bir çatı altında toplayan Zaman Tüneli arayüzünü barındırması. Uygulama üzerinden profilinizi Zaman Tüneli şeklinde görüntüleyebilmek için öncesinde Facebook’un normal sitesinden Zaman Tüneli’ne geçiş için onay vermiş olmanız yeterli. Zaman Tüneli’yle ilgili ufak bir hatırlatma da yapalım, Zaman Tüneli’nize “Şimdi Yayınla” demediyseniz arkadaşlarınız henüz profilinizi göremiyor. Bunun için son tarih ise ayın 22’si. sonrasında her şey ortada olacak.

Yeni iOS uygulamasının geliştirilen özellikleri arasında arkadaş listeleri, mobil durumdayken aboneliklerin ve abonelerin kontrolü ve akıcı yapıya kavuşan fotoğraf görüntüleme yer alıyor. Uygulama aynı zamanda performans artırıcı birden çok güncelleme de içeriyor.