reklamı kapat

POPÜLER

iPhone ve iPad’e özel oyun kumandası

Fruit Ninja veya Angry Birds tarzı dokunmatik üzerine kurulu oyunları akıllı telefonlarda oynamak oldukça kolay ve eğlenceli oluyor. Ne var ki konu yarış veya aksiyon oyunlarına geldiğinde telefonlardan aynı verimi almak mümkün değil. Gamevice’ın tanıttığı yeni oyun kumandası iPhone ve iPad cihazınızın tam bir oyun makinesine dönüşmesini sağlıyor.

Oyunların kontrol tuşları ekranların altında yer aldığında hem ekranda yer işgal ediyor hem de bu tuşlara dokunmak, fiziksel tuşlara basmak kadar kolay olmadığı için oyun sırasında hatalar yapmaya sebebiyet veriyor. Gamevice’ın tanıttığı oyun kumandası iki farklı parçadan oluşmakta. Bir tarafı cihazın lightning girişine bağlanıyor ve diğer kısmı ise cihazın üst kısmına takılıyor. Analog kontrolcüsü, D-Pad, tetikler ve kontrol butonlarıyla eksiksiz bir oyun kumandası deneyimi sunan cihazın iPad ve iPhone için iki farklı sürümü bulunuyor. iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6s ve iPad Air’a destek veren cihaz maalesef eski nesil modellerle uyumlu değil.

iPad Air modelinin ekim ayında, iPhone’lara özel olarak geliştirilen cihazın ise bu yılın sonlarında piyasadaki yerini alacağı söyleniyor. Her iki modelin de 99 dolar fiyat etiketine sahip olacağı da açıklananlar arasında.