reklamı kapat

POPÜLER

James Bond’un saati gerçek oldu [Video]

Akıllı saatlerde genellikle sağlık uygulamaları ve günlük hayatı kolaylaştıracak özellikler yer alırken, lazerlerle uğraşan Patrick Priebe‘in geliştirdiği LaserWatch, kibriti bile yakabilecek kadar güçlü lazeriyle James Bond filminden fırlamış gibi görünüyor.

Metal malzemeden üretilen cihazın herhangi bir tuşuna basarak LED ekranda saati görmek mümkün oluyor. Ancak LaserWatch’ın en büyük özelliği tabii ki içerisinde barındırdığı 1.500 mW’lık güçlü lazeri. Bu lazer öyle güçlü ki balonu patlatabiliyor, bantı kesebiliyor ve hatta disk kabını bile delebiliyor. Mutlaka gözlükle kullanılmasını tavsiye eden Priebe, 5 ile 10 dakika arasında lazer kullanıldığında saat pilinin tükendiğini dile getiriyor.

Genelde hobi olarak yaptığı cihazları satmayı düşünmediğini belirten geliştirici Patrik Priebe, konu LaserWatch olduğu zaman duruma birazcık farklı yaklaşıyor. Ürettiği bu güzide saati 300 dolardan satmak istediğini beyan eden Priebe, hali hazırda sadece bir adet üretebildiği ürününden 40 saatte bir tanesini tamamlayabiliyor.

VİDEO

YORUMLAR