reklamı kapat

POPÜLER

JBL On Time 200iD

Gümüş bir renkle renklendirilmiş olan JBL On Time 200iD, üzerinde bulundurduğu bağlantı yuvasıyla iPhone ve iPod’unuzla direkt olarak bağlantı sağlayabiliyor ve cihazınızın daha iyi konumlandırılabilmesi için beraberinde cihazınıza uygun adaptörler de getiriyor. Böylece JBL On Time 200iD’ye bağlamak istediğiniz iPod veya iPhone’a uygun olan adaptörü seçerek daha rahat bir konumlama sağlayabiliyorsunuz. Üzerinde navigasyon için çeşitli tuşlara yer vermiş olan JBL On Time 200iD rahat bir kullanım sunuyor, ancak tuşların daha yumuşak olmasını tercih ederdik. Üzerinde zorlu sabahlar için ideal, dahili Snooze tuşu bulunduran cihaz, elbette saat ve alarm uygulamalarını da içeriyor. Hoparlörlerin ortasında bulundurduğu minik ekranı ile kullanışlılığı artıran JBL On Time 200iD, sabit güç kaynağı haricinde üç AAA pille de çalışabiliyor. JBL On Time 200iD’yi bu sayede mobil olarak da kullanabilirsiniz.

SINIRLARI AŞIN
Arka kısmında bulunan bağlantılar sayesinde geniş bir kullanım alanı sunan JBL On Time 200iD, böylece kullanım alanını iPod ve iPhone ile sınırlamıyor. AUX-IN girişi ve yanında getirdiği kablosuyla farklı multimedya ortamlarıyla da kullanılabilen cihaz, rahatlıkla bir MP3 çalara veya bilgisayarınıza bağlanabiliyor. USB bağlantısıyla iPhone ve iPod’unuza bilgisayarınızdan veri aktarımı da yapabileceğiniz JBL On Time 200iD, ek olarak FM radyo desteği de sunuyor. Sahip olduğu hoparlörleriyle dinlemek istediğiniz parçayı kaliteli şekilde sunan JBL On Time 200iD’nin aslında iPhone’dan daha çok iPod için yaratıldığını söyleyebiliriz. Zira iPhone ile giriştiğiniz yüksek sesli bir müzik seansı sırasında olası bir telefon çalması veya şebeke ile ilgili bir sorun söz konusu olması durumunda oluşan manyetik alandan ötürü -sizin de tahmin edebileceğiniz gibi- kulak tırmalayan seslerle karşılaşmanız mümkün. O nedenle tercihinizi iPod’dan yana yapacak olmanız yararınıza olacaktır diye düşünüyoruz. Ancak bunun dışında ne iPhone’la, ne iPod’la ve ne de bağlantı kurabildiği diğer ürünlerle hiçbir sorun yaşamayacağınız ve kaliteli müzik dinleyebileceğinizi söyleyebileceğimiz JBL On Time 200iD, fiyatıyla biraz ‘lüks tüketime’ girse de, müzik müptelalarının göz ağrısı olacaktır.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Kaliteli ses, şık tasarım, bağlantı desteği, adaptör seçeneği, FM radyo desteği.

EKSİLER
Tuş takımının daha yumuşak olması gerekirdi. Yüksek fiyatından dolayı erişilmesi güç.

SONUÇ
Ses kalitesiyle başarılı bir ürün olan JBL On Time 200iD, iPod ve iPhone kullanıcılarının dikkatini çekecektir. Sunduğu bağlantı çeşitliliği ve tasarımıyla kullanıcı kitlesini genişleten cihaz, yine de fiyatı nedeniyle tercih edilmeyebilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ses Çıkış Gücü
• 2 x 6 Watt

Frekans Tepkisi
• 70 – 20.000 Hz

Ekran
• Entegre LCD

Bağlantılar
• FM / AM anten girişi
• AUX-IN
• USB
• Güç kaynağı

Ağırlık
• 700 gram

Boyutlar
• 284 x 146 x 70 mm