reklamı kapat

POPÜLER

Kendi fotoğraf makineni kendin yap [Video]

Parçalarını bir araya getirerek kullanabileceğiniz Bigshot isimli fotoğraf makinesi yurt dışında piyasaya sürüldü. İki ay önce sitemiz üzerinden haberini yaptığımız Lomography Konstruktor’ın ardından kullanıcıların karşısına çıkan Bigshot, özellikle küçük yaştaki çocukların fotoğraf makinelerinin üretim sürecini anlamasına yardımcı oluyor. Kutuyu açar açmaz karşınıza fotoğraf makinesini oluşturmanıza olanak tanıyacak parçalar çıkıyor.
Bigshot
Bu parçalar arasında 3 megapiksel çözünürlüğündeki sensör, 1,4 inç LCD ekran, LED flaş, şarj edilebilir pil (tam dolu pil ile 120 kare fotoğraf çekebilirsiniz) ve el dinamosu bulunuyor. Fotoğraf makinesinin el dinamosuna sahip olması pilin bittiği durumlarda epeyce işe yarıyor. Kolay bir şekilde enerji üretebilmek için makinenin yan tarafında bulunan kolu çevirmeniz yeterli oluyor. Makinenin ön tarafında bulunan lens tekerini çevirerek normal, geniş açı  ve üç boyutlu fotoğraf çekebilmeniz mümkün. 129 x 72 x 40 mm ölçülerindeki  makine şu anda ürünün internet sitesi üzerinden satılıyor. Fiyatı ise 89 dolar.

Bigshot

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kendi fotoğraf makineni kendin yap [Video]” için bir cevap

  1. Ergin dedi ki:

    Bu cihaz çok güzel ama türkiyede yok sitesinden baktım olsada getirmek zor maliyeti de yüksek bu kadar güzel şeyi paylaşıpta hevesimi kırmassanız. Ben bir fotoğrafçı olarak çok isterdimm bunu fiyatı uygun olsa