reklamı kapat

POPÜLER

Kodak IM5

Kodak’ın ilk Android’li telefonu resmiyet kazandı

Geçtiğimiz ay Kodak’ın ilk akıllı telefonunu CES’te görücüye çıkaracağını sizlerle paylaşmıştık. 2012 yılının başında iflasını açıklayan, ardından yeniden yapılanma kapsamında markasını lisanslama yoluyla başka üreticilerin kullanımına açan Kodak, nihayet ilk akıllı telefonunu gün ışığına çıkardı.

CES Fuarı’nda duyurulan telefon IM5 adını taşıyor. Orta segment kullanıcılarına yönelik geliştirilen IM5, fotoğraf düzenleme ve bastırma odaklı bir telefon modeli olarak karşımıza çıkıyor. 720p çözünürlük sunan 5 inçlik ekranla birlikte gelen telefonda 1,7 GHz hızında sekiz çekirdekli bir işlemci kullanılıyor. Bu işlemcinin ne olduğu şu an için belli olmasa da sekiz çekirdekli işlemcinin MediaTek veya MT6592’ye ait olabileceği belirtiliyor.

LED flaşlı 13 megapiksel kamerayı bünyesinde barındıran IM5’in ön kısmında 5 megapiksel bir ön kamera yer alıyor. Fotoğrafları hızlı bir şekilde düzenlemek ve hazırlanan fotoğrafları sosyal ağlardan hızlı bir şekilde paylaşmak için telefonda kamera odaklı bir fotoğraf uygulama bulunuyor. Bu uygulama sayesinde fotoğraflar yazıcılardan hızlı bir şekilde bastırılabiliyor.

Mart ayının sonunda, daha sonra Lollipop’a güncellenmek üzere, Android 4.4 KitKat’la birlikte piyasaya sunulacak olan Kodak IM5’nin yurtdışında 229 eurodan satışta olacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kodak’ın ilk Android’li telefonu resmiyet kazandı” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    229 Euro, bu cihaza!