Leica kameralı Xiaomi 12 Ultra için tasarım tam olarak böyle olabilir

25 Mayıs 2022 11:22

Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık kurdu. Bu ortaklığın ilk meyvesi ise uzun zamandır beklenen Xiaomi 12 Ultra olabilir.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz dikkat çekici özelliklere sahip Xiaomi 12 serisi, normalde 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. 12 ve 12 Pro’nun Türkiye’de de elde edilebildiği modellerin en üstüne eklenecek Xiaomi 12 Ultra, bazı sızıntılardan hazırlanan Ben Geskin imzalı yukarıdaki “konsept” tasarımdaki gibi görünebilir. Burada en çok dikkat çeken elbette devasa arka kamera modülü oluyor. Buradaki ana kamera 1/1.1 inç Sony sensör üzerine kurulabilir, bir kamera periskop temelinde yüksek optik zoom getirebilir. 48 megapiksellik bir ultra geniş kameraya sahip olması da beklenen telefon, bazı iddialara göre LiDAR sensörü de taşıyabilir. Selfie kamerasını bir ekran deliğine konumlandıran telefon, taşıdığı güçlü kamera sistemi ile DxOMark’ın lideri de olabilir.

Kesin olarak detaylarına burada yer verdiğimiz Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci üzerine kurulacak amiral gemisi telefon için resmi tanıtım temmuz ayında yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 Ultra modelinin Türkiye’de satılması ise daha önce de söylediğimiz gibi çok olası değil. Bunun arkasında fiyat yer alıyor çünkü 12 ve 12 Pro dahi hali hazırda inanılmaz fiyatlara satılıyor. Bilmeyenler için Türkiye’de 12 için 20.999 TL, üstteki 12 Pro içinse tam 24.999 TL verilmesi gerekiyor.

Ancak yine de Xiaomi Türkiye’den az stok ile bir 12 Ultra sürprizi gelebilir, 30 bin TL bandı zorlanarak 12 Ultra Türkiye sınırlarına da girebilir. Bunu diyoruz çünkü dün Xiaomi Türkiye’de şu aşağıdaki paylaşım geldi. Bu paylaşım 12 Ultra’nın Türkiye macerasına net bir gönderme olabilir ya da sadece işlemciyi öne çıkarmak adına atılmış olabilir. Bu konuda daha net bilgiler yakında gelecektir.

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor. Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” dedi.

Konu hakkında konuşan Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise, “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı. Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Xiaomi 12 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Paylaş