reklamı kapat

POPÜLER

LG, 18 inçlik esnek OLED ekranını sergiledi, 60 inçlik esnek TV’lerin müjdesini verdi

Yakın bir gelecekte, akıllı telefonlarımızdan tabletlerimize kadar birçok cihaz esnek, bükülebilir ekranlara sahip olacak. Teknolojik gelişmelerin hızına bakarsak çok uzun bir süre beklememize de gerek kalmayacak. Şimdiye kadar birçok üretici bükülebilen kavisli OLED ekranların demolarını yapmıştı ancak LG‘nin 3 cm çapa kadar yuvarlanabilen ekranı 18 inçlik büyüklüğüyle bir ilk.


Görüntü oynatırken bükülebilen ve sorunsuzca çalışmaya devam eden ekran, 1280×810 piksel çözünürlüğünde. Ekranın piksel yoğunluk değeri ise 80 ppi. Standart olarak kullanılan plastik yerine panelin arkasında poliyamid film kullanılmış olması ekranın esnekliğini artıran en önemli unsur. Bu sayede gelecekte büyük ekranları bükerek yanımızda taşımamız mümkün olacak.

Çok beklememiz gerekmeyecek dedik, LG yetkilileri de açıklamalarıyla bunu doğruluyor. LG Display’in kıdemli başkan yardımcısı ve Ar-Ge departmanının başındaki isim In-Byung Kang’a göre 2017 yılında Ultra HD, esnek ve transparan OLED panele sahip 60 inç ve üzeri televizyonlar hayatımıza girecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“LG, 18 inçlik esnek OLED ekranını sergiledi, 60 inçlik esnek TV’lerin müjdesini verdi” için bir cevap

  1. mcedemir dedi ki:

    Teknolojik gelişmelerin yönüyle ilgili kullancılarnda eleştirilerinin zamanı geldi artk,telefondaki pil konusu,telefon özellikleri kadar ayn hızda yürümediği müddetçe,yeniliklerin kısıtlı kullanımı insanı doyurmayacak,ben ultra yeni model telefon özelliklerini kafamdanda yaratabilirim,ama pil konusunda tıpkı şu andaki durum gibi en ufak bir krınt bile hayal edemiyorum,ha kestirmeden hiç fazla uğraşmadan nükleer enerjiyi telefon pili boyutuna indirin derim.Bu yüzden bükülebilir ekran ve dolayısı ile telefonu dahil,ilerdeki çıkacak halografik telefon,ondan sonra sadece beyinle bağlantlı herhangi bir yüzeyi ekran diye kullanabilir özellikli aletleri sıralıyabilirim,dediğim gibi pil diyince bir şey aklıma gelmiyor.teknolojiyi eline alıp doya doya bkasıya kullanamadktan sonra modeli ve yeniliği beni pek etkilemiyor.