reklamı kapat

POPÜLER

LG, dünya genelinde 10 milyon LTE’li akıllı telefon sattı

LG, iki yıllık süreçte dünya genelinde 10 milyon adet 4G LTE telefonu sattığını açıkladı. Şirketin ulaştığı 10 milyonluk satış, geçtiğimiz yılın ağustos ayında duyurulan satışın iki katından daha fazla. Şirketin başarısında bu ay Türkiye’de de satışa sunulacak olan Optimus G’nin etkisinin olduğunu söylemek mümkün.

8 Mart’ta basın toplantısıyla Türkiye’de görücüye çıkacak olan Optimus G’nin teknik detayları arasında 1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemci, 1280×768 piksel çözünürlüklü 4,7 inç  True HD IPS ekran, Adreno 320 GPU ve 2 GB RAM yer alıyor. 2100 mAh kapasiteli bir pil kullanan cihazın 16 veya 32 GB depolama alanı, 8 veya 13 megapiksel çözünürlüklü kameraya sahip modellerinden hangisinin Türkiye’de satışa sunulacağı ise 8 Mart tarihinde belli olacak.

LG, geçtiğimiz ay tanıttığı Optimus F7 ve Optimus F5 modelleriyle birlikte 4G LTE bağlantı seçeneğini uygun fiyatlarla orta üstü sınıfa getirmeyi de planlıyor. Bu telefonlarla LTE destekli cihazların satışlarında artış bekleniyor.