reklamı kapat

POPÜLER

LG’den uygun fiyatlı 4.500 mAh pil kapasitesine sahip telefon

Telefonlar ne kadar gelişmiş özelliklere sahip olsa da tasarım uğruna pil kapasitesinden ödün vermek zorunda kalabiliyor. Özellikle son yıllarda ince formdaki telefonların yükselişe geçmesi, kullanıcıların uzun kullanım sürelerinden mahrum kalmasına neden oluyor. LG’nin tanıttığı yeni telefon ise hem uygun fiyatı hem de uzun kullanım süresiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

LG X500 tasarım anlamında çok fazla bir şey vaadetmiyor. Zaten giriş seviyesinde konumlanan cihazı sattıran nokta da tasarım değil; 4.500 mAh kapasitesindeki pil. Tüm gün rahatça telefon kullanımını mümkün hale getiren bu pil, düşünüldüğü gibi çok uzun sürelerde şarj olmuyor. Telefonu yüzde 50 oranunda şarj etmek için 1 saat beklemek yeterli oluyor. LG’nin yaptığı açıklamayla tek şarjla 20 saat boyunca video izlemenin mümkün olduğu cihaz, priz arama derdine son verecek gibi görünüyor.

Pil dışındaki özelliklere baktığımızda giriş seviyesinde donanımla karşılaşıyoruz. Mediatek MT6750 işlemcinin yer aldığı telefonda 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı sunuluyor. 5,5 inçlik büyük bir ekrana sahip telefonun arka tarafında 13 megapiksel ve ön tarafında ise 5 megapiksel çözünürlüğünde kameraya yer veriliyor. Cihazın kutudan Android Nougat yüklü olarak çıkıyor olması da X500’ün artı hanesine yazılabilecek özelliklerden. 285 dolar fiyat etiketine sahip telefonun 9 Haziran’da Güney Kore’de satışa sunulacağı belirtiliyor. Diğer ülkelere gelip gelmeyeceğiyle ilgili ise henüz bir bilgi bulunmuyor.