reklamı kapat

POPÜLER

Logitech
Logitech
Logitech

Logitech’ten dünyanın ilk 4K web kamerası [Video]

Webcam pazarı eskisi kadar heyacanlı olmasa da Logitech çözünürlüğüyle dikkat çeken bir web kameraya imza attı. Şimdiye kadarki en iyi web kamerası olarak lanse edilen kamera, BRIO 4K Pro adını taşıyor. En yüksek kalitede masaüstü video deneyimini sunmak için 4K çözünürlüklü sensöre sahip olan kamerada HDR teknolojisi ve geniş görüş açısı bulunuyor.

En üst düzey web kamerası arayanların beklentilerini karşılamayı amaçlayan kamera, dünyanın ilk 4K web kamerası olma özelliğini taşıyor. 720p ve 1080p gibi çözünürlükleri yetersiz bulan kullanıcıların hoşuna gideceğe benzeyen kamera çoğu akıllı telefonda olduğu gibi saniyede 30 kare 4K video kaydedebiliyor. Kamerada kullanılan işlemci sayesinde Logitech BRIO 4K Pro, aynı zamanda saniyede 60 kare 1080p video veya saniyede 30/60 kare 720p video kaydına da imkan tanıyor. Windows Hello ve diğer güvenli kızıl ötesi tabanlı yüz tanıma uygulamalarıyla uyumlu şekilde çalışan kamera, 5 kat dijital yakınlaştırma (Full HD’de) yapabiliyor. 4K video kaydı için bilgisayarlarda USB 3.0 bağlantısının ve Intel Kaby Lake işlemcili bir bilgisayara sahip olunması gerektiğinin altını çizmekte yarar var. 63 gram ağırlığındaki kamera genellikle televizyonlarda karşımıza çıkan HDR özelliğine de destek veriyor.

HDR özelliğiyle kamera diğer web kameralarına kıyasla daha geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunuyor. Kamera bununla birlikte  gerçek siyah ve koyu renklerin de ortaya çıkmasına da yardımcı oluyor. HDR destekli RightLight 3 özelliği sayesinde kameranın farklı ışık koşullarında başarılı bir performans sergilediği belirtiliyor. Arka plandaki gürültüyü engellemek için çift yönlü mikrofonları da bünyesinde barındıran kamera, Windows haricinde MacOS yüklü bilgisayarlara da destek veriyor. Yurt dışında piyasaya sürülen kameranın satış fiyatı ise 199 dolar.

VİDEO