reklamı kapat

POPÜLER

Mac Pro

Mac Pro’nun çıkışı gecikiyor

Apple’ın performans anlamında yüzünü kara çıkarmayacak yeni bilgisayarı Mac Pro’nun çıkışı gecikiyor. Geçtiğimiz aralık ayında Amerika’daki tüketicilerin karşısına çıkan bilgisayar ilk olarak haziran ayında gerçekleşen WWDC 2013‘te gün ışığına çıkmış ve ekim ayında teknik detayları belli olmuştu. Şirketin Mac Pro’nun üretimi için Amerika’yı seçmesi beraberinde üretim sorunlarını da beraberinde getirdi.

Apple’ın Online Store’larına bakıldığında bir çok ülkede Mac Pro’nun gönderim tarihinin değiştiği görülüyor. Yeni tarihe göre Mac Pro, nisan ayında piyasada olacak. Apple Online Store Türkiye’ye bakıldığında da durum değişmiyor. İlk olarak şubat, ardından mart ayına kaydırılan gönderi tarihinin bu kez değişip değişmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Apple’ın stok sorununa nasıl bir çözüm getireceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Mac ProŞirketin 7.998 TL‘lik Mac Pro’sunun teknik detayları arasında 3,7 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, 12 GB RAM, çift FirePro D300 2 GB GDDR5 grafik kartı ve 256 GB flash depolama bulunuyor. En yüksek teknik özelliklere sahip olan ve yaklaşık 25.160 TL‘ye satılan modelde ise 2,7 GHz hızında çalışan 12 çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, çift FirePro D500s 6 GB GDDR5 grafik kartı, 64 GB RAM ve diğer modelde olduğu gibi 1 TB flash depolama alanı bulunuyor.