reklamı kapat

POPÜLER

Makyajlanan Renault Clio’nun Türkiye fiyatı ve yenilenen tüm özellikleri [Video]

18 Ekim 2016

Renault‘nun en çok satan modelleri arasında yer alan Clio küçük dokunuşlar ile daha dinamik görünüm ve dolu donanımlara kavuştu. İşte yenilenen Renault Clio ailesi hakkında bilmeniz gerekenler.

Dördüncü jenerasyonu ile birlikte 2012’de karşımıza çıkan yeni Clio, markanın yeni tasarım kimliğini bünyesinde barındıran ilk Renault modeliydi. Yenilenen tasarım yüzü, etkileyici renk seçenekleri ve uygun fiyatı ile ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer alan Clio’ya Renault ekibi tarafından küçük dokunuşlar ile daha dinamik bir görünüm ve kalite algısı daha yükseltilmiş bir makyaj yapıldı.

clio13
Yenilenen Clio’da dikkat çeken ilk yenilik C şekilli gündüz farlarını da içeren full-LED teknolojisi diyebiliriz. Yeni LED farları zaten hali hazırda oldukça dikkat çekici olan Clio’yu bir adım öteye taşımış. Yenilenen ızgara ve ön tampon oranları modelin daha büyük ve “kaslı” görünmesinde oldukça etkili. Renault kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören Clio’da üst segment modellerinde kullanılan malzemelere yer vererek kullanıcı memnuniyetini bir adım öteye götürmeyi hedefliyor. İç mekanda kullanılan döşemelerin ve kullanılan plastik malzemenin gerek görsel gerekse hissiyat kalitesine özel önem verildiğinin vurgusu yapılıyor.

clio5
Yenilenen Clio’da güvenlik ve sürüşe yardımcı sistemler ile birlikte sunulan donanımlarda da ciddi bir zenginleşme mevcut. ABS, elektronik denge sistemi (ESC), acil fren destek sistemi (AFU), yokuş kalkış destek sistemi (Hill Holder), sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları standart donanım olarak sunulan özelliklerden. Joy, Icon ve GT Lİne (Clio Sport Tourer’de bulunmuyor) olmak üzere üç farklı donanım seçeneği ile sunulacak olan yeni Clio ailesinde; arka park sensörü, Full LED farlar, sis lambaları, elektronik klima, elektrikli katlanan dış dikiz aynaları, R-Link, akıllı park sistemi, geri görüş kamerası ise ek olarak sunulan opsiyonlar arasındaki donanımlardan bazıları. Yenilenen Clio’ya intense kırmızı, titanyum grisi, sedef beyaz ve demir Mavi olmak üzere dört yeni renk seçeneği de eklendi. Bununla birlikte Clio ailesine eklenen yeni jantlar ve jant kapakları da çok daha geniş kişiselleştirme seçeneği sunuyor.

clio2
Yenilenen Clio hatchback Türkiye’de, üç adet benzinli ve üç adet dizel olmak üzere altı farklı motor seçeneğiyle sunuluyor. Benzinli motor kanadında 1.2 litre 16V 75 beygir, 1.2 litre 120 beygir (manuel) ve 1.2 Turbo 120 beygir(otomatik) üniteler görev yapıyor. Dizel motor seçeneklerinde ise 1.5 litre 75 ve 90 beygir (manuel), 1.5 litre 90 beygir(otomatik) seçenekleri sunuluyor. Yenilenen Clio hatchback 48.150 TL‘den başlayan fiyatlar ile satışa sunulurken Clio Sport Tourer ise 52.150 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

VİDEO

YORUMLAR