reklamı kapat

POPÜLER

Mazda MX-5 açılır metal tavanına kavuştu

Bugün itibarıyla başlayan New York otomobil fuarı, kapılarını Mazda’nın yeni sürpriziyle açtı. Japon üreticinin sevilen spor modeli Miata, metal tavanlı üstü açılır versiyonuyla boy gösterdi. Kardeşiyle neredeyse aynı özelliklere sahip olan otomobil, Mazda MX-5 RF adını taşıyor.

2017 model Mazda MX-5 RF, targa biçimindeki metal tavanıyla, kumaş tavanlı convertible modellerine kıyasla çok daha kaliteli görünüyor. MX-5 RF için Porsche’nin de aynı tavan biçimini kullandığı ve bu şekilde isimlendirdiği 911 Targa’nın Miata versiyonu diyebiliriz. Tavan açıkken arka camı yerinde duran, yani tavanı tamamen açılmayan targa, buna rağmen otomobilin bagaj hacminden de bir şey götürmemiş. 10 km/s hıza kadar açılabilen elektrikli tavanı ve Mazda’nın “makine grisi” olarak adlandırdığı yeni renk seçeneği dışında otomobil kumaş tavanlı versiyonuyla aynı tasarımı paylaşıyor.

Kaputun altına da dokunmayan Mazda, 1,5 ve 2 litre hacim seçenekleri bulunan otomobilini 6 ileri manuel ve otomatik şanzımanla desteklemeye devam ediyor. Yaz aylarından itibaren piyasadaki yerini alacak olan 2017 Mazda MX-5 RF için fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.