reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen yeni SimCity Türkiye’de

Kendi şehrini yaratmayı seven oyun tutkunlarının uzun zamandır beklediği SimCity serisinin yeni versiyonu bugün Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuldu. 10 yıllık aranın ardından tekrar oyunseverlerin karşısına çıkan SimCity, şimdiye kadarki en etkileyici ve en kişisel SimCity deneyimini oyunseverlere sunuyor. Hayallerindeki şehirleri yaratma ve yok etme imkanını oyunculara verecek olan yapım, geçen yıl PC için 26 “şovun en iyisi” ödülü kazanmış ve 2013’ün En Çok Beklenen 50 Oyunu listesinde yerini almıştı.
SimCity
Yeni SimCity oyununda GlassBox olarak adlandırılan bir motor kullanılıyor. SimCity için geliştirilen bu motor sayesinde şehirdeki Sim’lerden, bölgede yayılan her bir kilowatt elektriğe kadar her şey zeki biçimde simüle ediliyor. Oyuncular buna ek olarak bölgeler arası birden çok şehri oynayabilme imkanına da sahip.  Oyuncular ayrıca tek bir şehirle yetinmek zorunda değil, aynı anda 16 şehir kurup yönetebiliyor.
SimCity
Her şehrin farklı uzmanlık alanına sahip olduğu oyunda, oyuncular hizmetleri ve ticaret kaynaklarını paylaşabiliyor. Oyuncuların bir şehirde verdiği kararlar artık diğer şehirleri de etkileyebiliyor. SimCity serisinde ilk kez sunulan çoklu oyuncu özelliği ise oyuna farklı bir boyut kazandırıyor. Oyuncuların verecekleri kararlar hem kendi şehirlerini hem de bölgeyi etkileyebiliyor. Oyuncuların bununla birlikte başarı kazanmak için iş birliğine gitmenin veya rekabete girmenin yeni yollarını araması gerekiyor. Oyunda gerçek zamanlı güncellemeleri, mücadeleler ve başarılar şeklinde sunan bir de canlı servis bulunuyor. Oyuncular kendilerinin, arkadaşlarının ve tüm dünyanın ilerleme durumlarını takip edebiliyor, en kirli veya en zengin şehri öğrenebiliyor.
SimCity
Aral Game tarafından bugün Türkiye‘de satışa sunulan oyunun Limited Edition versiyonu 120 TL fiyat etiketine sahip. Oyunun Deluxe versiyonunu ise Origin hesabı üzerinden indirilebiliyor.  Oyunun Deluxe versiyonunda Fransız, İngiliz ve Alman şehirlerinde ikon haline gelmiş unsurların yer alıyor.
SimCity