reklamı kapat

POPÜLER

Mini dev: Neonode N2

 - Güncelleme: 12 Kasım 2008 22:20

Türkiye pazarına Ağustos ayında sessizce giren Neonode N2, pek çok dokunmatik ekranlı telefonu tahtından edecek gibi gözüküyor. N2, son derece çekici görünümlü kasası, beş farklı renk seçeneği, minik boyutları ve uygun fiyatıyla özellikle iPhone’a çok güçlü bir rakip olacak. 2007 yılında piyasaya çıkan N2, Şubat ayına kadar yalnızca siyah renkte üretiliyordu. Canlı renklerle ürün yelpazesini geliştiren Neonode, kredi kartından küçük boyu ve cep telefonunda görmeye alışık olmadığımız enteresan kasasıyla özellikle gençlerin beğenisini kazanacak. Tek parmağınızla bile rahatça kullanabileceğiniz, telefonun tüm içeriğine kolayca ulaşabileceğiniz arayüzü, 47x77x14,7mm’lik boyu ve 60 gr’lık ağırlığı ve kullanışlı tasarımı N2’nin öne çıkan özellikleri arasında.

TAŞINABİLİR İŞLETİM SİSTEMİ
Dünyanın en küçük telefonlarından olan N2, ne kadar kullanıcı dostu olduğunu bilgisayara bağlandığında da bir kez daha hatırlatıyor. Cihazı bilgisayara bağladıktan sonra dinlemek istediğiniz müzikleri ya da izlemek istediğiniz filmleri N2’ye aktarmak için sürükleyip bırakmanız yeterli. MiniSD kart destekleyen N2’nin hafızası da tamamen sizin seçiminize bırakılmış. Cihaz MP3, WMA, Wav müzik formatlarını destekliyor. SMS ve MMS mesajlaşması yapabilen cihazda özellikle mesaj yazarken karşımıza Q klavye yerine cep telefonlarındaki numerik klavyenin çıkması bizi oldukça şaşırttı. Böylece küçük boyutlardaki telefonda Q klavye kullanan telefonlara oranla mesaj yazmak oldukça kolaylaşmış. 2 MP kameraya sahip olan N2, MPEG ve WMV formatlarındaki videoları görüntüleyebiliyor. Cihazda dahili flaş bulunmuyor. Wi-Fi, GPS, 3G, EDGE gibi bağlantı özellikleri de bulunmayan telefon; pratik, küçük, kolay kullanımlı bir cep telefonu ve yanınızdan ayırmayacağınız bir medya oynatıcı olarak tasarlanmış. ActiveSync sayesinde takvim, telefon rehberi gibi bilgilerinizi bilgisayarınızla senkronize edebiliyorsunuz.  Neonode N2, 200 saat bekleme, 4 saat konuşma süresi sunuyor. N2’nin bir diğer ilginç özelliği ise işletim sisteminin harici hafızada kayıtlı olması. Kartı değiştirmeniz gerektiğinde işletim sistemini internet sitesinden ya da eski kartınızdan indirebiliyorsunuz. 32 GB’a kadar harici belleği destekleyen N2, 1 GB MiniSD kart ile birlikte geliyor.

Windows CE işletim sistemi sayesinde tüm üçüncü parti yazılımları tarafından güncellenebilen ve geliştirilebilen N2, şahısların ya da sistem geliştiricilerin Neonode için diledikleri oyunları ya da programları geliştirmesine olanak sağlıyor. Bu kaynaklara ulaşmak için Windows CE forumlarını takip edebilir veya Neonode fan sitelerine göz atabilirsiniz
• www.neonode.com
• www.redneo.com
• www.neno-art.org

NEONODE PATENTLİ ÇÖZÜMLER
ZForce
Neonode N2’nin kuvvetli basınç ya da stylus kullanmayı gerektirmeyen ekranı patentli ZForce akıllı ekran teknolojisini kullanıyor. Yatay ve dikeyde birbirini kesen düzlemde optik algılayıcıların ekranı taradığı bu sistem sayesinde dokunmatik ekranın kullanımı kolaylaşıyor. ZForce ekran üzerindeki kaydırma ve dokunma hareketlerine oldukça hızlı bir şekilde yanıt verebiliyor.

Neno

Yine Neonode’un patentli teknolojilerinden olan Neno, kullanımı kolaylaştırmak ve herkese hitap edebilmek için öğrenmesi ve kullanması oldukça kolay olmasına özen gösterilerek geliştirilen kullanıcı arayüzü. Neno sayesinde dokunmatik ekrana çok kolay alışacaksınız.