reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric’ten dünyanın ilk hibrit iklimlendirme sistemi

11 Ekim 2016

Mitsubishi Electric, hibrit sistemleri iklimlendirme sektörüne kazandırarak bir ilke imza attı. Şirket, “Hybrid City Multi Sistemler” ile yüksek enerji tasarrufu ve ideal konforun yanı sıra kolay ve düşük maliyetli montaj avantajı sunuyor.

mitsubishi-electric
Mekan ısıtmasında enerjinin su kullanılarak aktarıldığı, ısı geri kazanımlı, eşzamanlı ısıtma ve soğutmayı sadece iki borulu bir alt yapı ile sunabilen dünyadaki ilk ve tek sistem olan Mitsubishi Electric Hybrid City Multi Sistemler, hem karbon salımının hem de işletme giderlerinin azaltılmasında büyük katkı sağlıyor. Şirket, Hybrid City Multi (HVRF) Sistemler ile karbon salımını azaltıyor ve bu amaçla oluşturulan yeni yönetmeliklere de uyum sağlıyor.

mitsubishi-electric
Farklı talepler için bile eşzamanlı olarak en ideal iklimlendirmeyi sağlayabilen bu yeni teknoloji, Mitsubishi Electric’e özgü iki borulu sistem sayesinde, tek bir sisteme bağlı iç ünitelerin aynı anda bir kısmında ısıtma yapılırken diğer kısmında soğutma yapılmasına olanak tanıyor. Geleneksel sistemlerin aksine, bu geçişlerin yapılması sırasında sistemin durmasına gerek kalmıyor. Böylece sistemin çalışma modunun değiştirilmesinden kaynaklanabilecek ısıtma ve soğutma kesintilerinin ve buna bağlı oluşabilecek kullanıcı memnuniyetsizliğin önüne geçilmiş oluyor. HVRF Sistemler’in sunduğu modern ısıtma ve soğutma çözümleri; ofis binaları, oteller, sağlık merkezleri, hastaneler, okullar, apartmanlar, alışveriş merkezleri ve diğer ticari binalar için rahatlıkla kullanılabiliyor.

YORUMLAR