reklamı kapat

POPÜLER

Screenshot

Nazım Salur, Getir’in Tottenham’a borcu var haberini paylaşan Nevzat Aydın’a sert bir cevap verdi

 - Güncelleme: 21 Mayıs 2024 21:52

Getir şirketinin kurucusu Nazım Salur, Getir’in Tottenham’a borcu var haberini paylaşan Nevzat Aydın’a sert bir cevap verdi.

Yemeksepeti şirketinin kurucusu Nevzat Aydın bugün kendi X hesabı üzerinden doğru olmadığı resmi olarak açıklanan Sky imzalı, “Getir’in Tottenham’a borcu var” haberini paylaştı ve şunları yazdı: “Tatsız. Getir’in antrenman sponsoru olup 3 yıllık anlaşma imzaladığı Tottenham’a 5M pound borcu varmış. Türkler olarak Premier League’e de sirayet ettik.” Buna Nazım Salur’un cevabı ise sert oldu: “Nevzat bir iş bulup kendine onunla gündem olsan. Borç falan yok. Haber asılsız. Ne kadar da seviniyorsun Getir ile ilgili olumsuz bir şey gördüğünde. Hasetliğin de bir ölçüsü olmalı.” Bu cevaba Nevzat Aydın’ın yazdığı ise şöyle oldu: “Kendime göre bayağı yoğunum, sağol. İçinde olduğum sektör ile ilgili – Türkiye internet ekosistemi – bayağı flaş bir gündemsiniz bence. Duyduklarımın veya bildiklerimin küçük bir kısmını bile yazmadım Nazım. 2 milyar $ batırdın da benim iki tane yazımı mı kaldıramadın? Hasetlik demişsin de; onu da çok anlamadım neye haset edeceğimi?” Peki daha sonra neler söylendi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nazım Salur, “Biz %93 ciromuzu yaptığımız Türkiye’de operasyonlarımıza devam ediyoruz. Dükkanı kapatmadık, şirketi satmadık ki para batmış olsun. Markamıza yerli yersiz saldırırsan hukuki yolla cevap alacaksın. Sana başka da cevap vermeyeceğim. İşim çok gerçekten.” dedi.

Nevzat Aydın ise, “Beni yargıyla tehdit ediyorsun yani? Avukat orduna bir danışıp da öyle yapsaydın abuk subuk tehdidini keşke. İşinin çok yoğun olduğunu da tahmin ediyorum, Allah kolaylık versin. Başın hafifleyince devam edelim; daha yeni başlamıştık, böyle kaçıp gitmek olmadı. Madem bana bulaştın, sonunu getirmen lazımdı.” dedi.

Getir en son olumsuz bir gelişme ile gündeme gelmiş, Avrupa ve ABD’den çekilme kararı kapsamında şunları aktarmıştı“Şirket, uzun vadeli sürdürülebilir büyüme için en büyük potansiyeli gördüğü ana pazarı olan Türkiye’ye odaklanacak. Getir İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’den çıkma kararını açıkladı. Getir’in ABD’deki iştiraki FreshDirect ise faaliyetlerine devam edecek. Gelirlerinin yüzde 7’sini çıkmakta olduğu pazarlardan elde ettiğini açıklayan şirket, bu kararın Türkiye’ye odaklanmasına olanak sağlayacağını belirtti. Buna paralel olarak Getir, Mubadala ve G Squared’den yeni bir finansman sağladı. Şirket, bu finansmanı Türkiye’deki işlerindeki rekabetçi konumunu güçlendirmek için kullanacak. Getir İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’deki tüm çalışanlarına, bugüne kadarki gayretli ve özverili çalışmaları için teşekkür ettiğini belirtti.”

Getir ve Nazım Salur haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER