reklamı kapat

POPÜLER

Nokia, yeni iPhone modelleriyle dalga geçti

Dün akşam tanıtılan iPhone 5S ve iPhone 5c modelleri sosyal medyada kısa sürede büyük yankı uyandırdı. Nokia ise Twitter üzerinden yayınladığı görsellerle eğlenceli ve biraz da iğneleyici şekilde Apple ile dalga geçti.


Apple, yeni akıllı telefonları iPhone 5S ve bütçe dostu iPhone 5c’yi gün ışığına çıkardı. Tanıtım sırasında birçok site ve blog açıklanan özelliklerle ilgili son dakika bilgileri geçti. Fakat Nokia, ilginç sosyal medya hamlesiyle dikkat çekti.

Resmi Twitter hesabı aracılığıyla Nokia Lumia cihazlarını yayınlayan firma üzerine “Taklit, övmenin en iyi şeklidir.” mesajını yazdı. Benzer renkli arka kapaklı telefonları uzun süredir sattıklarını, fikir anlamında kendilerinden esinlenildiğini ima eden şirket alaycı şekilde Apple’a teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Yine aynı hesaptan paylaşılan diğer bir tweet ile iPhone 5S’in yeni altın rengine gönderme yapılarak, Breaking Bad dizisinden tanınan Heisenberg görseliyle “Gerçek gangsterler altın telefon kullanmazlar.” ifadesini yayınladı. NokiaUS profili ise 8 megapiksel kameranın çözünürlüğüne atıfta bulunarak 41 megapiksel’li Lumia 1020‘nin videosunu tweet’ledi.

Bu tarz ufak sataşmalarına alışkın olduğumuz Nokia, kısa süre önce ise Android Kitkat sürümü için Samsung’un gofret gibi kırıldığını gösteren fotoğrafı paylaşmıştı.