reklamı kapat

POPÜLER

Note’un büyüklüğüyle yetinemeyenlere Samsung Galaxy Mega

Ekran büyüklüğü yarışında bayrağı kimselere kaptırmak istemeyen Samsung, Galaxy ailesine Mega adını verdiği yeni bir seri ekledi. Serideki iki yeni tablet/telefondan biri 6,3 diğeri ise 5,8 inçlik ekrana sahip. Her iki cihaz da akıllı telefonların fonksiyonelliğini ve taşınabilirliğini tabletlerin çoklu görev kabiliyeti ve büyük ekran deneyimiyle buluşturmayı amaçlıyor. Cihazların ekranları büyük ancak güç yarışında Note II ve S4’ün gerisindeler. Bu da onları performans odaklı olmaktan çıkarıp, daha büyük ekran isteyen kullanıcılara yönelik bir alternatif haline dönüştürüyor.
Samsung GALAXY Mega
Mega serisinin üyeleri Samsung’a özel uygulama ve fonksiyonlar yüklü halde geliyor. Dikkat çekenlerin başında aynı Wi-Fi ağı içindeki maksimum sekiz farklı cihazla içerik paylaşımını mümkün kılan Group Play geliyor. Samsung WatchON ise cihazları kızılötesi uzaktan kumandaya dönüştürüyor ve uyumlu olduğu bölgelerde televizyon yayınlarıyla alakalı bilgilerin görüntülenmesini sağlıyor. Samsung Link; fotoğraf, video, müzik ve notları kolay bir şekilde televizyon, tablet veya bilgisayarda görüntülemeye yarıyor. İlk olarak S4’te gördüğümüz S Translator, sesten yazıya ve yazıdan sese anlık olarak çeviri yapabiliyor. ChatON ise arkadaşlarla içerik paylaşımı ve anlık mesajlaşma için kullanılabiliyor. Galaxy serisinin diğer cihazlarında da olan MyFiles, S Memo, S Planner gibi uygulamalara sahip olan Mega ailesi üyeleri, ekrana dokunmadan, yalnızca parmağı ekrana yaklaştırarak ön izleme yapabilmeyi sağlayan Air View fonksiyonunu da destekliyor. Samsung Mega’ların her ikisinde de 8 megapiksellik ana kamera, 1,9 megapiksellik ön kamera kullanılıyor.

Galaxy Mega 6.3 ve 5.8, Android işletim sisteminin en yeni sürümü Android 4.2 ile geliyor. Büyük ekranlı olan 1,7 GHz’lik, diğeri ise 1,2 GHz’lik çift çekirdekli işlemciden güç alıyor. 1,5 GB RAM ve 8 GB’tan başlayan dahili hafıza seçeneklerine sahip Mega’ların depolama alanı hafıza kartlarıyla 64 GB’a kadar artırılabiliyor. Mayıs ayı içinde Avrupa pazarında satışa sunulacak olan cihazların 6,3 inçlik olanında 3.200 mAh, 5,8 inçlik olanında ise 2.600 mAh büyüklüğünde pil bulunuyor.

YORUMLAR