reklamı kapat

POPÜLER

OLED ekranı ve 48 megapiksel kamerasıyla dikkat çekiyor; Huawei P Smart S incelemesi

Huawei P Smart S

HUAWEI P SMART S TASARIM

Huawei P Smart S, damla çentikli telefon modellerinin arasına katılıyor.  Kutudan çıkartıp telefonu kullanmaya başladığımızda Huawei P Smart S’te bizi etkileyen ilk şey telefonun hafifliği oldu. Eldeyken konforlu bir deneyim sunan modelin üst tarafında 3.5 mm kulaklık, sol tarafında ise SIM kart girişi yer alıyor. Cihazın sol tarafında yer alan Nano hafıza desteği sayesinde telefonun depolama kapasitesini 256 GB’a kadar artırmak mümkün.

Cihazın sağ tarafında ise güç/ses tuşları, alt tarafta ise USB-C bağlantı noktası bulunuyor. İnce ekran çerçeveleri sayesinde nereyse sonsuz ekran deneyimi sunan modelde 6,3 inç OLED ekran yer alıyor. OLED ekran sayesinde telefon canlı ve parlak renkler sunuyor.

Güneş ışığı altında da rahat bir görülebilirlik sunan telefonda hem çözünürlük hem de piksel yoğunluk değeri başarılı. Telefonun arkasında üçlü kamera sistemi karşımıza çıkıyor. 48 megapiksel ana kameranın tercih edildiği modelde bu kameraya 8 megapiksel ultra geniş açı ve 2 megapiksel derinlik kameraları eşlik ediyor. Telefonun ön tarafında ise 16 megapiksellik kamera mevcut. Parmak izi sensörü de ana ekrana entegre edilmiş durumda ve bu sensör beklentimizi karşılayan bir performans sergiledi.