reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno5 5G OPPO Reno5k

OPPO Reno5 5G serisi için global satış macerası başlıyor

OPPO Reno5, Reno5 Pro, Reno5 Pro Plus ve Reno5 4G modelleri sadece Çin pazarına özel olmayacak. Çünkü global çıkış yakında.

OPPO Reno5 5G ve Reno5 Pro 5G modellerinin global çıkışını başlatmak adına OPPO’nun resmi sertifika çalışmaları başladı. İleride OPPO Reno5 Pro Plus ve Reno5 4G modellerini de global pazarda satması beklenen firma, bu telefonlardan bazılarını hemen hemen kesin olarak Türkiye’de de satacak. Ancak bunların ne olacağı henüz bilinmiyor. Aynı zamanda Türkiye satışının ne zaman başlayacağı da gizemini koruyan detaylar arasında yer alıyor. Türkiye’ye Reno4 serisinden üç farklı model getiren OPPO, biliyorsunuz son dönemde sürekli olarak Türkiye’de telefon üretecek olmasıyla ses getiriyor. Firma bazı modellerini Türkiye’de üretmek adına İstanbul’da 50 milyon dolarlık bir yatırımla fabrika kuruyor. Bu fabrikada 1.ooo kadar kişini çalışacağı aktarılıyor.

Ailenin en üstünde OPPO Reno5 Pro Plus yer alıyor

Model hatırlamak adına 6.55 inç Full HD+ 90 Hz OLED ekrana sahip ve 65W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. 184 gram ağırlığı bulunan Android 11’li telefon, gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. 8 GB / 12 GB RAM seçenekleri taşıyan Reno5 Pro Plus için 128 GB ya da 256 GB dahili depolama seçenekleri sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamera tarafında Reno5 Pro Plus modelinin önündeki bahsettiğimiz ekran deliğinde 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel mono portre kameraları bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!