reklamı kapat

POPÜLER

Nokian Tires

Otomobil lastiklerinde devrim gibi bir buluş [Video]

Otomobil lastiklerinde devrim niteliğinde bir buluşa imza atıldı. Kış lastiklerinin üzerindeki çivilerin kullanıcı ihtiyacına göre açılıp kapanmasını başaran Nokian Tires, lastiğinizi değiştirmeye gerek kalmadan, yol ve mevsim şartlarına göre çivili veya çivisiz lastik seçimi yapabilmenizi sağlıyor. Üstelik sadece tek dokunuşla.

Kış mevsimi sürücüler için her zaman bir kabus olmuştur. Özellikle kar yağışıyla birlikte adeta buz pistine dönen yollar, araçların yol tutuş kabiliyetlerini önemli oranda azaltarak istenmeyen kazaların yaşanmasına sebebiyet vermeye başlar. Bu durumdan korunmak için kar lastiği kullanmak hatta daha zorlu şartlar için zincir veya çivili lastik kullanmak gerekir.

Advertisement

Nokian Tires
Finlandiya merkezli Nokian Tires tarafından kış lastiklerinin icadının 80’inci yıl dönümü şerefine tanıtılan yeni nesil lastikler ise tam da bu soruna çözüm getirerek sürücülerin imdadına yetişiyor. Üzerinde homojen yayılmış şekilde gömülü çiviler bulunan üstün teknolojik lastik, sıradan kış lastikleriyle çivili kış lastiklerini bir araya getiriyor. Araç içinden basılan düğme sayesinde aktif hale gelen ve yine aynı şekilde devreden çıkarılabilen çiviler, özellikle buzlu zeminlerde üstün bir yol tutuşa imkan sağlıyor. Otomobil hareket halindeyken dahi kolaylıkla çalışan sistemde, -uzun ömürlü olması için- çivilerin kuru zemin ya da standart kış koşullarında açılmaması tavsiye ediliyor. Şimdilik konstept niteliğindeki yeniliğin ilerleyen yıllarda hayata geçirilmesi planlanıyor.

VİDEO