reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic’ten taşınabilir oyun konsolu: Jungle

Sony ve Nintendo’nun hakim olduğu taşınabilir oyun konsolu pazarında iPod ve iPhone da gittikçe yükselen bir paya sahip. Bu pazardan pay almak isteyen en yeni firma ise Panasonic oldu. Yaklaşık 15 sene önceki denemesi 3DO’nun ardından Panasonic yine sahnede. Panasonic, bu kez online oyun konseptiyle geliştirilmiş ‘Jungle‘la karşımızda.

Panasonic ürünle ilgili olarak bir web sitesi de açmış. Ancak Jungle’ın lansmanı henüz yapılmadığı için site içerik olarak pek zengin değil. Ürünün tanıtım videousunu izleyerek ürün hakkında edinilen temel bilgiler ise şöyle:

  • Konsol, kapaklı bir tasarıma sahip. Üst kısımda konsolun ekranı, alt kısımda ise touchpad, klavye ve ikili D-pad (veya oldukça büyük hoparlörler) yer alıyor.
  • Online oyun odaklı olacak Jungle’ın duyurulan resmi ilk oyunu Battlestar Galactica Online. BSG oyunu, daha önceden flash tabanlı oyunlar hazırlayan Bigpoint’in elinden çıkma.
  • Jungle üzerinde 3.5 mm’lik standart jack, micro-USB ve mini HDMI bağlantısı yer alıyor. Cihazın sol kısmında ise ses kontrol tuşu veya SD kart yuvasına benzer bir yapı var.
  • Boyut olarak diğer taşınabilir konsollardan büyük gibi görünüyor.
  • Jungle ne yazık ki Android tabanlı bir işletim sistemi kullanmıyor. Cihaz muhtemelen Linux tabanlı.

Ürünün resmi duyurusu yapıldığında daha detaylı bilgiler sitemizde olacak. Hemen aşağıda Jungle’ın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.