reklamı kapat

POPÜLER

Periscope tacizciler için harekete geçiyor

Eli kamera tutan herkesin kendini yayıncı ilan etmesi ve özel hayatının tüm detaylarını halka arz etmesinin dışında Periscope’un en kötü yanlarından biri de canlı yayında izleyicilerden gelen “uygunsuz” yorumlar. Çoğu zaman küfür, hakaret ve taciz boyutuna ulaşan bu yorumlar için Periscope nihayet harekete geçmeye hazırlanıyor.

Özellikle söz konusu bir kadın yayıncıysa, yayının şekli ve içeriği fark etmeksizin tacizcilerle dolup taşan yayınlar için Periscope bir “şikayet” butonu çıkarmayı planlıyor. Yayıncının tacizciyi şikayet etmesi üzerine rastgele seçilen küçük bir izleyici grubu da tacizciler için oylama yapacak. Eğer yorumlar uygunsuz bulunursa tacizci 1 dakika boyunca yayından engellenecek. Tacizci aynı tutumu sergilemeye devam ederse yayından tamamen engellenecek ve bir daha ne yorum yapma ne de yayını takip etme şansı kalacak.

Önümüzdeki günlerde daha detaylı tanıtılıp yavaş yavaş kullanıma sokulması beklenen bu “anında şikayet” özelliği umarız Periscope’u daha “temiz” bir platform haline dönüştürme konusunda başarılı olur.