reklamı kapat

POPÜLER

Philips & Desso LED halı

Philips ve Desso’dan geleceğin halısı

Philips, halı ve zemin döşeme üzerine uzmanlaşmış bir firma olan Desso ile özel bir iş birliğine imza attı. LED aydınlatmada birçok başarılı ürünü bulunan Philips bu kez Desso ile birlikte LED’li halılar üretecek. İçinde LED ışıklar bulunan halıların özellikle ticari ve endüstriyel alanda büyük kolaylıklar sağlaması bekleniyor. Renk değiştirebilen ve istenen her şekilde kontrol edilebilen halılar sayesinde zemin üzerinde yönlendirme, karşılama ve bilgilendirme yapmak çok daha kolay hale geliyor. Işıkların programlanabiliyor olması sayesinde halılar üzerinde istenen mesaj ve işaretler geçici olarak da görüntülenebiliyor.
Philips & Desso LED halı
Geliştirme aşamasındaki proje için hazırlanan görsellerde bahsi geçen halıların havalimanı ve sinemadaki kullanımı gösterilmiş. Havalimanındaki halı yolcuları kapılara doğru yönlendiriyor. Sinema zeminindeki halı ise kullanıcılara çıkışı gösteriyor. Bu halıların acil durumlar esnasında uçaklarda da kullanılması öngörülüyor.
Philips & Desso LED halı
Mağazalar, oteller, toplantı salonları gibi mekanlarda da bu halıların tercih edilmesi bekleniyor. Philips, uzun vadede LED’li halıları Ambilight’lı televizyon ve Hue LED ampullerle de entegre hale getirmeyi planlıyor. İlk halıların önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceği söyleniyor.
Philips & Desso LED halı

YORUMLAR