reklamı kapat

POPÜLER

philips
philips
Philips
philips

Philips’ten webcam korsanlarına gözdağı veren monitör

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkan, duyulmadığında ise ekran çerçevesinde saklı kalan webcame’e sahip ilk Philips monitörünü (272B7QPTKEB) satışa sunuyor. Bu ay kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanan monitör, kamerayı hedef alan bilgisayar korsanlarının hayatını zorlaştırıyor.

MMD Philips Monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Albert Ulfman, “Giderek büyüyen olası güvenlik ihlallerine dair farkındalık ile, artık pek çok kullanıcı webcam’inin bütün gün açık şekilde durmasını istemiyor,” dedi ve ekledi: “İşte son olarak piyasaya çıkan bu monitörün yeni webcam’i, kullanıcıların bütün bu endişelerini ortadan kaldırıyor. Webcam, toplantılar için gerekli olduğunda çıkıyor, kullanılmadığında ise düzgünce monitörün içine giriyor.”

27 inçlik ekran boyutuna ve 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip olan monitörün (272B7QPTKEB) parlaklık değeri 350 cd/m2, kontrast oranı: 1,000:1, görüntüleme açısı ise 178 derece. İki adet 2 wattlık hoparlörün yer aldığı monitörün bağlantı seçenekleri arasında USB 3.0, HDMI, VGA ve DisplayPort bulunuyor. Bu ay piyasaya sunulacak monitörün (272B7QPTKEB) satış fiyatı 799 dolar olacak.