reklamı kapat

POPÜLER

PopKey’in GIF kontrol paneli ile iOS 8’de birbirinize GIF gönderin [Video]

GIF formatlı animasyon görüntüler, anlatıma farklı bir boyut katma işlevini iOS 8’li cihazlara taşıyor. Geliştirilen PopKey adlı klavye, iOS 8’de mesajlaşırken karşıdaki kişiye WhatsApp, mesajlar ya da herhangi bir platform üzerinden GIF görüntü göndermeyi mümkün hale getiriyor.

Geliştirilen klavyede anahtar kelimelere göre GIF’leri arayıp çıkan seçeneklerden birini göndermek mümkün. Yani PopKey adlı yazılımla birlikte iOS 8’li cihazlarda yeni bir iletişim opsiyonu daha ortaya çıkmış oluyor. PopKey’in önemli bir diğer artısı da kullanıcıların GIF görüntü yüklemesine olanak tanıması. Bir anahtar kelime üzerinden çıkacak binlerce GIF ile ilginç ve çok yönlü bir iletişim şekli söz konusu olacağa benziyor.

Bu reaksiyon dolu iletişim biçimi ne denli ilgi görür bilinmez ama PopKey GIF kontrol panelinin geliştiricisi Adrian Salamunovic, yazılan cümlelerin duygu ve kişiliğinin olmadığını ama animasyonlu GIF’lerin duygu iletebildiğini belirtiyor. iOS 8, yarın kullanıma çıkacak. PopKey’in de yakın zaman içinde yayınlanması bekleniyor. Sizce tutar mı?

VİDEO

YORUMLAR