reklamı kapat

POPÜLER

ps4

PS4.5’e ait yeni detaylar ortaya çıktı

Sony’nin yeni oyun konsolu olduğu iddia edilen PS4.5’e ait yeni detaylar ortaya çıktı. Giant Bomb isimli internet sitesinin aktardığı bilgilere göre PS4.5, şu anda NEO kod adıyla anılıyor. PS4’e kıyasla daha güçlü işlemci performansına sahip olacağı belirtilen konsolun daha fazla bellek bant genişliğini ve daha yüksek grafik performansını kullanıcılara sunacağı ifade ediliyor.

PS4.5’in 2,1 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Jaguar işlemcisinden güç alacağı belirtiliyor. Piyasada satılan PS4’te 1,6 GHz’lik sekiz çekirdekli işlemcinin yer aldığını hatırlatalım. Yeni konsolda daha önceki konsolda olduğu gibi 8 GB RAM kullanılacağı belirtilse de PS4.5’in okuma hızının 218 GB/s olacağı konuşuluyor.

Oyunların doğal 4K çözünürlükte olmasının gerekli olmadığını belirten Giant Bomb, geliştiricilerin PS4 oyunlarlarını normal modda 4K çözünürlüklü oyunları ise Neo moduyla geliştirebileceğini söylüyor. PS4 ve PS4.5 kullanıcılarının birbirleriyle karşılıklı olarak PlayStation Network üzerinden oyun oynayabilecekleri de dile getiriliyor. Geliştiricilerin yeni oyun konsolu için eski oyunlarını güncelleyebileceği ve ekim ayından itibaren satışa sunulacak oyunlarda Nep modunun yer alması gerekeceği de ifade ediliyor. Ekim ayında satışa sunulacak PlayStation VR öncesinde piyasaya sürüleceği belirtilen konsolun Amerika’da 400 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.