reklamı kapat

POPÜLER

Roccat Gaming Set

Her ne kadar birbirinden bağımsız olarak satılsalar da, test merkezimize bir arada gelen Roccat’in birbirinden iyi üç ürünü Valo, Kone ve Taito’yu biz de ayırmadık ve bir set olarak test etmeye karar verdik. Ayrı ayrı satın alınarak güzel bir set haline gelebilen bu üçlüye şimdi yakından bakalım.

ROCCAT VALO
Bu üçlü arasında klavye olarak geniş yer kaplayan Valo, 2 adet USB kablosu ile çalışıyor ve üzerinde de bir adet USB bağlantısı bulunuyor. Arka aydınlatmalı bir yapıya sahip olan Valo, böylece gece kullanımı için de ideal. Valo, kalabalık tuş takımıyla dikkat çekiyor; üzerinde standart klavye tuşlarının haricinde tam 48 tuş daha bulunuyor ve bu tuşlara 41’e kadar özel makro ataması gerçekleştirebiliyorsunuz. 5 adet profil düğmesi ile farklı profiller oluşturabilmenize ve hem profil, hem de makroları üzerindeki LCD ekranında görebilmenize olanak tanıyan Valo, ayrıca bu ekranıyla sisteminiz hakkında çeşitli bilgiler edinebilmenizi de sağlıyor. Her ne kadar tasarımı ve tuşların yarattığı temas hissini pek beğendiğimizi söyleyemesek de Valo, oyunlarda pek çok makroya ihtiyaç duyan oyunculara istediklerini veriyor.

ROCCAT KONE
Valo’yu bir kenara bırakıp yol arkadaşı Kone’ye gelecek olursak, bu ürünle ilgili ilk söyleyeceğimiz şey, cihazın tam anlamıyla dört dörtlük olduğu olacaktır. Hem ele tam olarak oturan tasarımı, hem de üstün kullanımı ile adeta elinizin bir uzantısı olacak olan Kone, üzerinde yer alan ve 5 farklı renk arasında değişebilen LED ışıklandırması, 4 yönlü mouse tekerleği ve 10 adet butonu ile de fazlasıyla dikkat çekici. 3200 DPI Pro-AIM Gaming Sensor’ü ile profesyonel kullanımlar için ideal olan Kone, ayrıca daire şeklindeki değiştirilebilir ağırlıklarıyla da profesyonel oyuncular için biçilmiş kaftan olduğunu kanıtlıyor.

ROCCAT TAITO
Profesyonel oyunculuğa giden yolda ana silahlarınız her ne kadar klavye ve mouse olsa da, mousepad’in de çok önemli bir yeri vardır. Bu noktada başarılı bir alternatif olarak göze çarpan Taito, yere sağlam basan alt yüzeyi ve adeta Kone’yle bütünleşen zemini ile yüksek performans sağlıyor. Yalnızca 3.45 mm’lik kalınlığa sahip olan Taito, geniş yüzeyiyle de hareket rahatlığı sağlıyor.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-5YILDIZ-

PERFORMANS

-5YILDIZ-

ARTILAR
Valo, işini iyi yapıyor; Kone, her şeyiyle dört dörtlük;Taito, ideal bir kullanım sunuyor.

EKSİLER
Valo’nun tasarımını ve temas hissini beğenmedik. Ayrıca, LCD ekran tepki süresi iyi değil.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Sensör
• 3200 DPI Pro-AIM Gaming Sensor (Kone)

Ekran
• LCD ekran (Valo)

Sensör
• 3200 DPI Pro-AIM

Makro
• 41 makro tuşu (Valo)

Profil
• 5 adet profil tuşu (Valo)

Bağlantı
• USB

İşletim Sistemi
• Windows XP
• Windows Vista, Windows 7

Boyutlar
• 495 x 200 x 20 – 28 mm (Valo)
• 135 x 78 mm (Kone)
• 400 x 320 x 3.45 mm (Taito)

YORUMLAR