reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

Şampiyona merhaba; Hyundai ralli takımında ses getiren transfer!

Yeni sezon öncesi ralli takımına çok ciddi isimleri katan Hyundai, süreci bu yılın şampiyonuna da imza attırarak gerçekleştirdi.

Hyundai Motorsport takımı, Estonyalı ralli pilotu Ott Tanak’ı iki yıllık imzayla bünyesine katarak 2020 sezonuna müthiş bir başlangıç yapmak istiyor. 2020 ve 2021 sezonunda Hyundai i20 Coupe WRC ile yarışacak olan Tanak, takımın diğer ünlü isimleri Neuville, Loeb ve Sordo’yla şampiyonluğu kovalayacak. Ott Tanak ve co-pilotu Martin Jarveoja, 2020 WRC sezonunun 14 yarışında direksiyonda olacak ve ayrıca aracın gelişimine de katkı sağlayacak. Takımın diğer öneml isimleri olan Sebastian Loeb ve Dani Sordo ise sezon içerisindeki belli yarışlarda görev alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Hyundai ekibine katıldığım için heyecanlıyım”

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Ott Tanak; “Hyundai Motorsport’a katılmaktan dolayı gerçekten çok heyecanlıyım. Takım Direktörü Andrea Adamo’nun belirlediği vizyon oldukça etkileyici ve benim gelecekle ilgili hedeflerime de uyuyor. Hyundai’nin son yıllardaki başarılarına büyük saygı duyuyorum ve bir kaç senedir birbirimizle yakınca mücadele ediyoruz. Her zaman rekabetçi bir ekibe ve güçlü bir otomobile sahiplerdi. Şimdi takıma dahil olarak bu söylediklerimi deneyimlemek kariyerim için ilginç olacak. Sürücü dizilimi de iyi ve önümüzdeki sezon birlikte neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum” ifadelerine yer verdi. WRC Dünya Ralli Şampiyonası, 2020 yılında 3 yeni ülkeye de ev sahipliği yaptıracak. Yeni sezonda Kenya, Yeni Zelanda ve Japonya tekrar takvime dahil edilerek takımlara, pilotlara ve ralli tutkunlarına farklı deneyimler yaşatacak.

İlginizi çekebilir

Jaguar F-Type Ralli