reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Continuum ile ikinci ekran devrimi

Samsung, Galaxy S serisinin yeni modelini bugün tanıttı: Samsung Continuum. Bir John Mayer albümüyle aynı ismi taşımasından daha güzel yanları da olan Samsung Continuum, pek çok yönden Galaxy S’e benziyor. Evet, ilk aklınıza gelen doğru: Cihaz, Android işletim sistemi üzerinde çalışıyor. 3.4 inçlik Super AMOLED dokunmatik ekranı da Galaxy S severler için oldukça tanıdık. Bunlara ek olarak, DLNA uyumlu olan Continuum, bu özelliğe sahip cihazlar ve TV’lerle iletişim kurabiliyor.İKİNCİ EKRAN

Samsung Continuum’un en dikkat çekici özelliği göz alıcı AMOLED ekranının altında 1.8 inçlik bir ekranının daha bulunması. Ana ekranı film izlemek ya da farklı işler için kullanırken, bu ekranda gelen aramaları, durum güncellemelerini veya SMS’leri görüntüleyebiliyorsunuz. İkinci bilgi ekranı, ana ekrandan ayrı bir şekilde aktive ediliyor. Yani, ana ekranda yaptığınız işleme ara vermek zorunda değilsiniz. Bu sayede pil kullanım süresinden de tasarruf edililiyor.

ESKİ ANDROID
Android işletim sistemi kullanan Samsung Continuum, henüz 2.1 versiyonunu kullanıyor. Yapılan açıklamalara göre işletim sistemi güncellemesi yolda. Ancak 2.2’ye mi yoksa direkt 2.3 versiyonuna mı geçiş olur, şu an için bu konu hakkında bir şey söylemek pek mümkün değil.

İLGİLİ HABERLER