reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55

Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55 modelleri ortaya çıktı

Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55 ortaya çıktı. Samsung orta seviyeyi tazelemeye hız kesmeden devam ediyor.

Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55 modelleri tasarımsal olarak karşımızda yer alıyor ve bu konuda bir sürpriz bulunmuyor. Üç farklı renkte tasarlanan modeller, kalın çerçeveler ile geliyor ve selfie kamerasını bir ekran deliğine konumlandırıyor. Yanlarındaki butonlar halen garip gelen bir “Key Island” isimli çıkıntıda bulunan telefonlardan Galaxy A35 gücünü Samsung imzalı Exynos 1380 işlemciden alıyor. Daha üstteki Galaxy A55 ise yine Samsung imzalı Exynos 1480 işlemci üzerine kuruluyor. 25W şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyan telefonlardan Galaxy A55, metal çerçeve ile fark yaratıyor. 50 megapiksel geniş açı + 5 megapiksel makro + 8 megapiksel ile 12 megapiksel ultra geniş açı kameralar ile yolda olan modeller, IP67 sertifikasını da taşıyor gibi görünüyor. 5G ve WiFi 6 destekli olması beklenen Samsung Galaxy A35 ve Galaxy A55 modelleri, henüz tam olarak kaça satılacaklar belli değil. İleride Türkiye’de de elde edilebilecek telefonlar, girdikleri her pazarda çok geniş bir kitleye hitap edecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung bu aralar ilk akıllı yüzük modeliyle de gündeme geliyor. Galaxy S24 ailesinin tanıtım etkinliği kapsamında bir sürpriz yapan Samsung, eğer kaçırdıysanız ilk akıllı yüzük modelini de üstü kapalı olarak karşımıza çıkarmıştı. Halen tüm detayları ve spesifik olarak hangi tarihte tanıtılacağı açıklanmayan Samsung Galaxy Ring, özellikle sağlık odaklı olacak ve şirkete göre yapay zeka temelli bazı özellikleri de beraberinde getirecek. Bir şirket yetkilisine göre kesin olarak yılın ikinci yarısında pazara sunulacak ürünü bundan önce gündeme getiren ise Samsung’un şimdiden atmaya başladığı yazılım adımları olmuştu.

Ürün şimdiden Good Lock gibi resmi bazı Samsung uygulamalarında boy gösteriyor, şirket şimdiden çıkış için hazırlıklar gerçekleştiriyor. Çok sayıda aktiviteyi takip etmesi de beklenen akıllı yüzük, etkinlik sonrasında verilen bilgilere göre en üstte 13 numara boyutta alınabilecek, çok gelişmiş sensörler taşıyacak, 7/24 takılabilecek bir seçenek olarak hafif tasarlanacak ve üç farklı kaplama ile pazara sunulacak. Galaxy Z Fold6 ve Galaxy Z Flip6’yla beraber lanse edileceği düşünülen yüzük, aktarıldığı kadarıyla toplam dört farklı boyutta tasarlanıyor.

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli