reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy C9 Pro’da 6GB RAM sürprizi

Samsung’un bugün düzenleyeceği etkinliği ile tanıtacağı C9 ailesinin Pro modelinin detaylı özellikleri etkinlik öncesi sızdı.

Samsung’un bugün düzenleyeceği etkinlikle tanıtacağı Galaxy C9 ailesinin üst versiyonu olan C9 Pro‘nun teknik özellikleri ortaya çıktı. Gelen sızıntılar doğrultusunda ortaya çıkan özellikler, Samsung’un en yeni mobil teknolojilerine C9 Pro’da yer verdiğini söyleyebiliriz. Gelen bilgilere göre Samsung C9 Pro’da 1080p çözünürlüğe sahip 6 inç‘lik bir ekran görev yapacak. USB Type-C, parmak izi sensörü gibi kullanıcısını tatmin edecek donanımlara sahip olacak olan modelde Snapdragon’un yeni tanıttığı sekiz çekirdekli Snapdragon 653 işlemci yer alacak. Sekiz çekirdekli işlemcinin dört tanesi yüksek performansta Cortex-A72‘yi kullanırken düşük performansta Cortex-A53‘ü kullanacak.

Yeni işlemcisi ile birlikte 6 GB‘lık bir RAM ile gelmesi beklenen modelin 64 gb‘lık microSD destekli dahili hafızası bulunuyor. Performansıyla birlikte fotoğraf çekmeyi sevenleride memnun edecek bir kameraya sahip olan C9 Pro’nun önde ve arkadasında 16 megapiksellik kamera yer alacak. Kullanıcılar için bir diğer önemli kriter olan batarya kısmında da Samsung bir hayli cömert davranacak gibi gözüküyor. Gelen haberlere göre Samsung, C9 Pro’da 4000 mAh‘lık bir bataryaya yer veriyor. Modelin boyutları kesinleştiğinde daha net yorum yapabileceğimiz değer için şunu söyleyebiliriz; Eğer sunulan bu cömert değerdeki batarya birlikte telefonun kalınlık değeri kabul edilebilir bir düzeyde ise, Samsung C9 Pro’da iyi iş çıkartmış olabilir. 475 dolarlık bir etiket fiyatına sahip olması beklenen modelin ilk olarak Çin‘de satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR