reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 6 USB Type-C bağlantısını destekleyebilir

USB Type-C bağlantısı çok yeni değil fakat özellikle akıllı telefon üreticileri tarafından yeni yeni adapte olunan bir standart. Öyle görünüyor ki Samsung’un Galaxy S7 ve S7 edge modellerinde göremediğimiz USB Type-C’yi Samsung Galaxy Note 6‘da bulabileceğiz.

Galaxy Note 6’nın suya dayanıklılık sertifikası taşıyacağına ve bilumum teknik özelliklerine dair pek çok haber yapmıştık. Sammobile’ın bugünkü haberine göre ise Samsung Galaxy Note 6, USB Type C standardını kullanacak. USB Type-C, hem hızlı şarj hem de veri aktarımında daha büyük bant genişliği sağladığından son kullanıcı için eski standartların yanında çok daha pratik bir özellik.

Bu bağlantı standardının değişmesi konusu Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’la da yakından ilgili. Samsung’un herhangi bir cihaza ihtiyaç duymadan çalışacak yeni bir Gear VR üzerinde çalıştığı açıklaması da bununla ilintili olabilir. Çünkü microUSB girişi olmazsa Note 6’nın Gear VR’la kullanılması mümkün olmaz. Elbette tüm bunlardan emin olabilmek için resmi tanıtımı beklemekten başka yol yok.

*Haberde kullanılan görsel Samsung Galaxy Note5’e aittir.