reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S22’nin kamera özellikleri ortaya çıktı; işte detaylar

Samsung Galaxy S22 modelinde yer alması beklenen kamera özellikleri sızdı. @FrontTron isimli bir Twitter hesanbının paylaştığı bilgilere göre Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus, üçlü kamera sistemine destek verecek.

50 megapiksel ana kamera kullanılacağı belirtilen telefonlarda 12 megapiksel ultra geniş açı kameranın ve 12 megapiksel telefoto kameranın kullanılacağı söyleniyor. 3 kat optik yakınlaştırma yapacağı ifade edilen telefonların Ultra modeli kadar iddialı olması beklenmiyor. Samsung’un Galaxy S21’de 12 megapiksel geniş açı, 64 megapiksel telefoto ve 12 megapiksel ultra geniş açı kamera tercih ettiğini hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamera sensörlerinin Samsung tarafından mı yoksa Sony tarafından üretileceği ise henüz açığa çıkmış değil. Büyük bir ihtimalle Samsung’un kendi kamera çözümü olan ISOCELL’i yeni telefonlarında kullanması kuvvetle muhtemel. Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerinin sırasıyla 6,1 inç, 6,5 inç / 6,6 inç ve 6,8 inç ekran boyutlarına sahip olacağı ifade ediliyor.

Samsung Galaxy S22 ailesi ne zaman tanıtılacak?

120 Hz yenileme hızı sunacak AMOLED ekranlardan sadece Galaxy S22 Ultra’nın LTPO temelli bir panel taşıdığı da gelen bilgiler arasında dikkat çekiyor. Galaxy S22 ailesinin önümüzdeki yılın ocak ayında tanıtılıp aynı ay içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel Samsung Galaxy S21 Ultra’ya aittir

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S