reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Galaxy S5’in 2K ekranlı Prime versiyonunu üretebilir

Güney Koreli Asia Today gazetesine açıklama yapan anonim kaynaklara göre Samsung, haziran ayında Galaxy S5‘in Prime versiyonunu piyasaya sürecek. Prime modeline ilişkin teknik özellikler, aslında daha Galaxy S5 piyasaya çıkmadan önce sızan söylentiler arasındaydı. Üstelik Samsung bu tür bir model ürettiğini resmi bir açıklamayla reddetmiş olsa da Galaxy S5 çıktıktan sonra da Prime’a benzer modellerin görüldüğü internette dolaşan haberler arasında yerini almıştı.

Prime modelinde 2560×1440 piksel (başka bir deyişle 2K veya Quad HD) çözünürlüklü ekranın yanı sıra çok daha hızlı ve verimli bir Samsung Exynos yonga bulunması bekleniyor. Galaxy S5 Prime’ın piyasaya çıkması durumlarda hangi pazarlara dağıtılacağı veya fiyatının ne olacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Cihazın Galaxy S ailesine mi, S5 serisine mi dahil edileceği, yoksa başlı başına bir amiral gemisi mi olacağı da sorulan sorular arasında.

Geçtiğimiz yıllarda Samsung, Galaxy S ailesine amiral gemilerini takip eden orta düzey cihazlar ekleyerek bunlara “Mini”, “Zoom” veya “Active” gibi etiketlerle tanıtmıştı. Şimdi bunlardan farklı olarak amiral gemisi Galaxy S5’ten daha üst seviye bir cihazla karşı karşıyayız. Bakalım Samsung ve tüketiciler bu cihazı nasıl konumlandıracak.

Haberde kullanılan görsel Galaxy S5’e aittir.

YORUMLAR