reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S7 beklenenden erken gelebilir

Akıllı telefon pazarında şu sıralar Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge modelleriyle adından sıkça söz ettiren Samsung, görünüşe bakılırsa gelecek Galaxy S modeli için hazırlıklara erken başlamış. Yeni nesil amiral gemilerinin başarısından cesaret alan Samsung, Apple’ın önüne geçmek için Galaxy S7‘yi çok daha erken bir tarihte çıkarmaya hazırlanıyor.

Koreli internet sitesi Newsis’in aktardığı bilgilere göre, Samsung Galaxy S7 için planlanan tarihten 2-3 ay önce çalışmalara başladı ve telefonu eylül ayındaki IFA Fuarı’na yetiştirmek istiyor. Normalde aynı seri akıllı telefonlarını 1 bir arayla çıkaran şirketin bu kararı almasındaki en büyük etken ise Apple. Bilindiği üzere eylül ayı iPhone için duyuru vakti. Samsung’un yine bu tarihlerde tanıtılması beklenen iPhone 6s‘i gölgede bırakmak için ajandada değişikliğe gideceği belirtiliyor.

Hatırlayacağınız üzere daha önce de Galaxy Note 5 için aynı iddialar gündeme gelmişti. Samsung’un yine erken bir hamleyle Galaxy Note 5’i IFA 2015’te tanıtılacağı uzun süredir konuşuluyor. Öte yandan Galaxy S6’ların daha büyük ekranlı versiyonu Galaxy S6 edge Plus da gündemde. Bu telefonlardan hangisi önce gelecek bilemiyoruz ancak, bu yıl üst seviye Samsung cihaza doyacağız anlaşılan.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR