reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’in tasarım detayları belli oldu

Genelde teknik özellikleriyle ilgili iddialarla gündeme gelen Samsung Galaxy S7’nin bu kez de tasarımıyla ilgili önemli detaylar gün yüzüne çıktı. Güney Koreli kaynaklardan yayınlanan görselde Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge‘in boyutları gözler önüne seriliyor.

Yayınlanan görselde Galaxy S7’nin eni ve boyunun Galaxy S6 ile aynı olması dikkat çekiyor. Boyutlar aynı olmasına rağmen Galaxy S6’da 5,1 inç ekran bulunurken Galaxy S7’de ekran boyutunun 5,2 inçe çıkacağı ifade ediliyor. 16:9 ekran oranına sahip cihazın ekran-gövde oranının ise yüzde 73,94 olduğu söyleniyor. Bu oran Galaxy S6’da 70,7 seviyesindeydi. Bu rakamlar Galaxy S7’de tıpkı Note5‘te olduğu gibi oldukça dar çerçevelere yer verileceğini gösteriyor.

galaxy s7
5,5 inçlik ekranla gelen Galaxy S7 edge’in ise 151 milimetre uzunluğa ve 73 milimetre genişliğe sahip olduğu görülüyor. Her iki telefonun da arkasının Note5’te olduğu gibi kavisli hale getirildiği de dikkat çekiyor. Böylece telefonların elde tutuşunun çok daha kolay olması amaçlanıyor. Home tuşu daha önce söylendiği gibi keskin hatlara sahip değil ancak daha geniş yapısıyla parmak izinin okutulmasını kolaylaştırıyor. Ortaya çıkan bu bilgilerin kesinliğinin bulunmadığını söyleyebiliriz ancak cihazın çıkışına kısa bir süre kaldığını göz önünde bulundurursak telefonun bu ölçülere sahip olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor.