reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 kılıfında S Pen sürprizi

Son yıllarda Samsung Galaxy S ve Galaxy Note serisinin teknik özellikleri de aynı olmaya başladığından ötürü bu iki seriyi ayıran tek fark olarak S-Pen kaldı. Kalem kullanmaya ihtiyacı olmayanlar Samsung Galaxy S serisini tercih ederken kalemle çalışmalar yapanlar ise Galaxy Note’a yöneliyor. Samsung Galaxy S8’e ait olduğu ileri sürülen kılıfta yer alan S Pen kısmı ise kafalarda soru işareti bırakıyor.

İddialara göre bu yıl Galaxy S8 edge isimli bir modele yer verilmeyecek. Bunun yerine Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus isimli iki modelin piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Bu iki cihazın ekran boyutu açısından birbirinden ayrılacağı kesin olmakla birlikte çoğu özelliği paylaşacağı biliniyor. Ortaya çıkan kılıfta kameraların konumları ve diğer girişler sızan render çizimlerine uygun olarak yerleştirilmiş görünüyor. Ancak alt kısımda daha önce hiçbir çizimde rastlamadığımız bir detay yer alıyor. Hem Galaxy S8 hem de Galaxy S8 Plus kılıfının sağ alt kısmında bir S-Pen boşluğu yer alıyor. Bu da Samsung’un bir sürpriz yaparak bu cihazlara S Pen’i getirme ihtimalini doğuruyor.

Öte yandan bu yıl Galaxy Note8’in geleceği neredeyse kesinleşmiş durumda. Galaxy Note8 gelecekken Samsung’un Galaxy S8’e S Pen’i getirmesi pek mantıklı görünmüyor. Yine de Samsung’un neler yapacağını görmemiz için bir süre daha beklemekte fayda var.