Samsung Galaxy Tab A8 tablet modeli Türkiye’de satışa sunuldu

14 Ocak 2022 14:52

Android tablet modeli Samsung Galaxy Tab A8 için resmi Türkiye satışa başladı. Model temel ihtiyaçlara odaklanıyor.

Samsung Galaxy Tab A8, üç farklı renk seçeneği, 32 GB depolama ve LTE ile Wi-Fi olmak üzere iki sürüm halinde Türkiye’de elde edilebilir hale geldi. Resmi satış kanalına giren telefonun fiyatı LTE için 3.499 TL, Wi-Fi içinse 2.117 TL seviyesinde yer alıyor.

Oldukça standart bir görünümü olan tablet, üzerinden geçmek adına 10,5 inç Full HD TFT LCD 60 Hz ekrana sahip. Gücünü adı verilmeyen ancak sızıntılara göre Unisoc T618 “Tiger” olan bir işlemciden alan model, Dolby Atmos destekli dörtlü hoparlör sistemi, parmak izi sensörü ve USB-C portu gibi detaylara sahip ve arkasında 8 megapiksel, önünde ise 5 megapiksellik bir selfie kamerası taşıyor.

7.040 mAh pile sahip olan Galaxy Tab A8, için Samsung Electronics MX (Mobil eXperience) Global Marka Pazarlama Grubu Başkan Yardımcısı Matthew Leem şunları aktarıyor: “Uzaktan çalışmanın ve öğrenmenin artık norm haline geldiği günümüzde tabletler pek çok kişi için vazgeçilmez bir cihaz haline geldi.

Hem evde hem de hareket halindeyken çevrimiçi olarak yaptığımız her şeyde daha fazlasını elde etme konusunda tabletler mükemmel birer araç. Görüntülü konuşma, çevrimiçi dersler, oyun ve içerik izlemede kullanıcıların artan bir biçimde tabletlere yöneldiğinin farkındayız. Galaxy Tab A8’e bağlantıyı yeni bir düzeye taşımak için yeni ve mükemmel özellikler ekledik.”

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca

Paylaş